Home / SLOVENSKO / Sneženie, poľadovica aj jazyky a záveje. Meteorológovia vydali viaceré výstrahy

Sneženie, poľadovica aj jazyky a záveje. Meteorológovia vydali viaceré výstrahy

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred viacerými nebezpečnými javmi. Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou je vydaná pre celé územie Slovenska a platí od soboty 21. januára od 22:00 do nedele 22. januára do 12:00.

Zároveň je na nedeľu pre viaceré okresy západného Slovenska v platnosti výstraha pred snehovými jazykmi a závejmi. Ide o celý Bratislavský a Trnavský kraj, taktiež okres Myjava v Trenčianskom kraji a okresy Komárno a Šaľa v Nitrianskom kraji. Výstraha platí od 02:00 do 12:00.

Pre okres Bratislava platí na nedeľu i výstraha pred snežením, meteorológovia očakávajú, že by mohlo napadnúť približne 5 cm nového snehu. SHMÚ o tom informuje na svojej webstránke.

Viac k témam: Počasie, Poľadovica, Snehové záveje, Sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sneženie, poľadovica aj jazyky a záveje. Meteorológovia vydali viaceré výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Adresoval nám pomýlené argumenty, ohradila sa Únia miest Slovenska voči vyjadreniam Šipoša z OĽaNO

Hovorkyňa ÚMS zároveň pripomenula, že vyzývať organizácie územnej správy, aby tlačili vládu i parlament do toho, čo je ich povinnosťou.

Jeden komentár

  1. tak ja neviem, ci to pride v noci ale doteraz pri Hurbanove je pohoda, klidek, tabacek…verit sa mi nechce ze tu v noci zo soboty na nedelu hrozia snehove jazyky a zaveje…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *