Home / SLOVENSKO / Prekrytie horných dýchacích ciest, vlastné písacie potreby aj dezinfekcia. Mikasov úrad vydal pre referendum viaceré odporúčania

Prekrytie horných dýchacích ciest, vlastné písacie potreby aj dezinfekcia. Mikasov úrad vydal pre referendum viaceré odporúčania

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v súvislosti so sobotňajším referendom odporúča dodržiavať základné hygienicko-epidemiologické opatrenia vo volebných miestnostiach.

ÚVZ SR pre členov volebných komisií odporúča, aby na viditeľnom mieste uverejnili oznam pre voličov na dodržiavanie týchto opatrení a zabezpečili dezinfekciu rúk pre voličov pred vstupom do hlasovacích miestností.

Prekrytie horných dýchacích ciest

Taktiež odporúčajú zabezpečiť dezinfekciu rúk na stoloch pre členov volebnej komisie. „Ide o preventívne kroky, ktorými je možné počas aktuálnej pandémie COVID-19 a chrípkovej sezóny znižovať riziko šírenia respiračných ochorení,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Viac o téme: Referendum o zmene ústavy

Členom volebných komisií úrad ďalej navrhuje, aby odporučili prekrytie horných dýchacích ciest všetkým osobám v interiéri a aby vo volebnej miestnosti zabezpečili len potrebný počet voličov v jednom okamihu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Referendum 2023 o zmene ústavy (fotografie)

„Dôležité je zabezpečiť pravidelné vetranie volebných miestností a dezinfekciu dotykových plôch, kľučiek, písacích potrieb. Písacie potreby je potrebné dezinfikovať po každom využití voličom,“ upozornila Račková.

Dezinfekcia rúk a vlastné písacie potreby

Pre voličov ÚVZ odporúča, aby si pred vstupom do volebnej miestnosti prekryli horné dýchacie cesty, najlepšie respirátorom. Pred volebnou miestnosťou úrad odporúča voličom dodržiavať dostatočný sociálny odstup a vydezinfikovanie si rúk.

„Ak je vo volebnej miestnosti veľa ľudí, počkajte pred ňou, aby v nej bol len potrebný počet voličov a dodržujte inštrukcie volebnej komisie. V prípade, že pred vstupom do volebnej miestnosti nebude k dispozícii dávkovač dezinfekcie, použite vlastnú,“ vyzvala Račková. Úrad ďalej voličom odporučil, aby si priniesli vlastné písacie potreby.

Tí, ktorí sú v domácej karanténe z dôvodu ochorenia COVID-19 a požiadali o vyslanie špeciálnej volebnej komisie by si pred jej príchodom podľa úradu mali prekryť horné dýchacie cesty respirátorom, vydezinfikovať ruky a pripraviť si vlastné písacie potreby.

Viac k témam: COVID-19, Hlavný hygienik SR, Hygienici, Koronavírus, Referendum 2023 o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Prekrytie horných dýchacích ciest, vlastné písacie potreby aj dezinfekcia. Mikasov úrad vydal pre referendum viaceré odporúčania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod vplyvom alkoholu nejazdia len šoféri áut, ale aj cyklisti. V Trnavskom kraji vlani počet opitých na cestách stúpol

V porovnaní s rokom 2021 sa počet opitých na cestách v kraji zvýšil o 282 prípadov.

Jeden komentár

  1. toto strasidlo tu bude este dokedy strasit…“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *