Home / SVET / Spojené štáty poskytnú Ukrajine miliónovú pomoc na opravu životne dôležitých energetických zariadení

Spojené štáty poskytnú Ukrajine miliónovú pomoc na opravu životne dôležitých energetických zariadení

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena poskytne 125 miliónov dolárov na elektrické súčiastky a ďalšie potreby, aby pomohla opravárom na Ukrajine držať krok s ruskými útokmi na jej elektrickú sieť. Počas Svetového ekonomického fóra v Davose to oznámila správkyňa Agentúry Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID) Samantha Power.

Financie by mali smerovať na obstaranie záložnej energie pre kyjevské vodovodné systémy a systémy diaľkového vykurovania, ako aj na doplnenie zásob plynových turbín, transformátorov a iných životne dôležitých energetických zariadení. Podľa USAID pochádzajú z dodatočného financovania Ukrajiny, ktoré schválil Kongres minulý mesiac.

USAID už od začiatku vojny na Ukrajine poskytla Ukrajine napríklad 1 415 generátorov na udržanie tepla a osvetlenia v školách, nemocniciach a iných miestach po celej Ukrajine, a investovala 55 miliónov dolárov do ukrajinskej vykurovacej infraštruktúry.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené štáty poskytnú Ukrajine miliónovú pomoc na opravu životne dôležitých energetických zariadení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *