Home / SVET / Zelenskyj: Musíme reagovať rýchlejšie. Čas, ktorý slobodný svet využíva na premýšľanie, Rusko použije na zabíjanie

Zelenskyj: Musíme reagovať rýchlejšie. Čas, ktorý slobodný svet využíva na premýšľanie, Rusko použije na zabíjanie

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Západné dodávky zbraní Ukrajine musia byť podľa jej prezidenta Volodymyra Zelenského rýchlejšie ako ruské útoky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose ukrajinský líder, ktorý hovoril prostredníctvom videospojenia, vyzval svetových predstaviteľov, aby sa rýchlejšie rozhodovali, pretože „tragédie predbiehajú život, tyrania predbieha demokraciu“.

Na výzvy musí svet reagovať rýchlejšie

Svet musí rýchlejšie reagovať na výzvy, ako je globálna bezpečnosť, klimatická zmena a hlad, povedal Zelenskyj s tým, že existuje „časová kríza“.

Rusko podľa jeho slov začalo vojnu a svet potreboval dni na to, aby reagoval prvými sankciami, pričom „čas, ktorý slobodný svet využíva na premýšľanie, využíva teroristický štát na zabíjanie“. Svet nesmie zaháľať, prízvukoval ukrajinský prezident.

Minúta ticha za obete havárie vrtuľníka

Na otázku o spolupráci s Ruskom Zelenskyj povedal, že „budú musieť uznať svoje vlastné chyby, budú musieť uznať ukrajinské zákony a budú musieť skutočne rešpektovať našu územnú celistvosť“.

Ukrajinský prezident tiež vyzval prítomných na minútu ticha za obete havárie vrtuľníka pri Kyjeve, medzi ktorými je aj minister vnútra. Hoci príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, „každý jednotlivec, každá smrť je výsledkom vojny“, povedal.

Viac k témam: Havária vrtuľníka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj: Musíme reagovať rýchlejšie. Čas, ktorý slobodný svet využíva na premýšľanie, Rusko použije na zabíjanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gruzínska prezidentka Zurabišviliová vetovala zákon o zahraničnom vplyve, údajne je v rozpore so všetkými európskymi normami

Vládnuca strana Gruzínsky sen má dostatočnú väčšinu na to, aby jej veto prelomila a očakáva sa, že tak urobí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *