Home / SLOVENSKO / Heger nerozumie premenlivosti názorov Sulíka a poslancom za SaS cez Facebook adresoval výzvu

Heger nerozumie premenlivosti názorov Sulíka a poslancom za SaS cez Facebook adresoval výzvu

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) adresoval poslancom za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) cez facebook výzvu, aby podporili novú 76-ku. Pôvodne sa chcel SaS-károm prihovoriť osobne a predsedu liberálov Richarda Sulíka požiadal o možnosť vystúpiť na zasadnutí ich poslaneckého klubu.

Kamikadze jazda

Sulík s tým podľa Hegera v nedeľu súhlasil, no v pondelok ho požiadal, aby nechodil. „Nerozumiem tejto premenlivosti názorov Richarda Sulíka. Pod jeho dirigentskou taktovkou padli tri demokratické vlády. To, čo vidím teraz, žiaľ, je kamikadze jazda s celou SaS aj touto krajinou,“ komentoval Heger. Podotkol, že niektorí poslanci za SaS mu už avizovali, že sa podpore novej 76-ky nebránia.

Poverený premiér apeloval na poslancov za SaS, aby podporili novú väčšinu v parlamente, a tým aj dokončenie rozbehnutých reforiem. „Koncom roka sme spoločne schválili rozpočet pomoci ľuďom. Ťažká práca sa týmto ale neskončila. Peniaze je potrebné dostať k ľuďom – nie vybraným, ako tomu bývalo zvykom, pomoc potrebujú všetci,“ napísal Heger.

Družina, ktorá kradla

Dodal, že v pláne obnovy sa v súčasnosti prechádza z reformnej fázy do investičnej, zároveň sa začal proces výstavby dvoch nových nemocníc a významné investície idú aj do rekonštrukcie tých existujúcich. Investuje sa do školstva, vedy a inovácií, do železníc či cyklotrás.

Podľa svojich slov si nevie a ani nechce predstaviť, že dnes by o týchto investíciách mala rozhodovať družina okolo Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). „Tá družina, o ktorej dnes desiatky ľudí vypovedajú, ako kradli. Chcem veriť, že tohto scenára si bol vedomý aj Richard Sulík, preto za mnou hneď deň po vyslovení nedôvery prišiel s ponukou novej 76-ky,“ podčiarkol Heger.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger nerozumie premenlivosti názorov Sulíka a poslancom za SaS cez Facebook adresoval výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH poslalo list predsedníčke Ursule von der Leyen, Slovensko by nemalo byť finančne postihované za zrušenie špeciálnej prokuratúry

Hnutie zdôrazňuje, že zmena v trestnom práve je vnútornou záležitosťou Slovenskej republiky ako členského štátu EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *