Home / EKONOMIKA / Putinovi sa nepodarilo zničiť nemecký priemysel, tvrdí Habeck a energetickú krízu chce prekonať do roku 2024

Putinovi sa nepodarilo zničiť nemecký priemysel, tvrdí Habeck a energetickú krízu chce prekonať do roku 2024

16.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa vojnou na Ukrajine nepodarilo zničiť nemecký priemysel. Ako referuje spravodajský web CNN, na pondelkovej konferencii to povedal nemecký minister hospodárstva Robert Habeck.

Rozpad priemyslu

„Bol to Putinov plán, spôsobiť rozpad nemeckého priemyslu, ale jeho plán zlyhal,“ povedal Habeck na energetickej konferencii v Berlíne, ktorú organizovali ekonomické noviny Handelsblatt.

Habeck dúfa, že Nemecko prekoná energetickú krízu do roku 2024, a dodal, že vďaka rýchlej výstavbe infraštruktúry pre dovoz plynu sa očakáva, že zásobníky tejto komodity budú plné počas tohto kalendárneho roka aj pre budúcu zimu. To by podľa neho viedlo k „bezpečným a stabilným dodávkam plynu za mierne ceny“.

Zásoby plynu

Nemecku sa podarilo po krátko mrazivom období v decembri a vďaka zatiaľ teplému januáru udržať stav v zásobníkoch plynu na 90 % ich kapacity. Situácia by sa však podľa Habecka mohla ľahko zhoršiť.

„Ak teploty klesnú pod nula stupňov Celzia, Nemecko spotrebuje približne jedno percento svojich zásob plynu za deň,“ varoval Habeck a na záver skonštatoval: „Ak budeme mať po zimných mesiacoch primerané zásoby plynu, už nezažijeme minuloročné šialenstvo.“

Viac k témam: Nemecký minister, Plyn, Priemysel, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinovi sa nepodarilo zničiť nemecký priemysel, tvrdí Habeck a energetickú krízu chce prekonať do roku 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Von der Leyenová vyzvala na opatrnosť pri obchode s Čínou. Nechce, až sa citlivé technológie dostanú do rúk Pekingu

EÚ by mala zamerať svoju obranu na "citlivé oblasti špičkových technológií", ako je mikroelektronika, kvantová výpočtová technika, robotika, umelá inteligencia a biotechnologický sektor.

Jeden komentár

  1. opak je pravdou, Nemecku aj so svojimi kumpanmi sa nepodarilo znicit Rusko…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *