Home / EKONOMIKA / Rada pre rozpočtovú zodpovednosť by mala mať širšie kompetencie v legislatívnom procese, navrhla skupina poslancov

Rada pre rozpočtovú zodpovednosť by mala mať širšie kompetencie v legislatívnom procese, navrhla skupina poslancov

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Kompetencie Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) by sa v rámci legislatívneho procesu zákonov mali rozšíriť. Vyplýva to z návrhu novely zákona o rozpočtovej zodpovednosti, ktorý do parlamentu predložila skupina poslancov okolo Milana Vetráka.

Ide o reakciu na nález Ústavného súdu SR v rámci rodinného balíčka pomoci. Vtedy sa nemali poslanci možnosť oboznámiť so stanoviskom rozpočtovej rady, keď sa o balíčku v skrátenom konaní rokovalo.

Cieľom je, aby sa Rada pre rozpočtovú zodpovednosť mohla vyjadrovať k legislatívnym návrhom prerokovávaným v parlamente v skrátenom legislatívnom konaní, ak napríklad hrozia hospodárske škody.

Taktiež by sa mala rozšíriť možnosť požiadať radu o iniciatívne stanovisko k legislatívnym návrhom nie zo strany poslaneckého klubu, ale zo strany prezidenta SR, parlamentného výboru alebo poslanca parlamentu.

Viac k témam: Legislatívny proces
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada pre rozpočtovú zodpovednosť by mala mať širšie kompetencie v legislatívnom procese, navrhla skupina poslancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky v Doneckej oblasti zabili päť civilistov, bombový útok v Charkove si vyžiadal tri obete

Od začiatku vojny zomrelo v Doneckej oblasti pre boje 2013 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *