Home / SVET / Počet obetí z bytového domu v Dnipre, ktorý zasiahla ruská raketa, stúpol na 23. Zomrelo aj 15-ročné dievča

Počet obetí z bytového domu v Dnipre, ktorý zasiahla ruská raketa, stúpol na 23. Zomrelo aj 15-ročné dievča

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Počet obetí ruskej rakety, ktorá v sobotu zasiahla obytný dom v ukrajinskom meste Dnipro, stúpol na 23. Uviedli to v nedeľu popoludní miestne úrady.

Samospráva mesta informovala, že zranených bolo najmenej 72 ľudí a stále nezvestných je 43 obyvateľov domu. Doteraz z ruín domu zachránili 39 ľudí.

Desiatky ľudí sú v nemocnici

Medzi mŕtvymi je aj 15-ročné dievča. Uviedol to ešte v nedeľu ráno na komunikačnej platforme Telegram gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Rezničenka je viac ako 40 ľudí hospitalizovaných. Obytnú budovu ruská armáda zasiahla počas desiateho masového raketového útoku proti ukrajinskej kritickej infraštruktúre.

33 striel s plochou dráhou letu

Útok poškodil energetické zariadenia v šiestich ukrajinských oblastiach, uviedlo ministerstvo energetiky krajiny. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko v sobotu proti Ukrajine vypálilo 33 striel s plochou dráhou letu, pričom 21 z nich protivzdušná obrana zostrelila, uviedol hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dnipro, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet obetí z bytového domu v Dnipre, ktorý zasiahla ruská raketa, stúpol na 23. Zomrelo aj 15-ročné dievča © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *