Home / SVET / Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent

Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Správy, podľa ktorých Moskva plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády z 27 na 30 rokov, podľa britského rezortu obrany naznačujú, že ruskí lídri dúfajú, že takáto zmena bude „menej znepokojujúca“ ako ďalšie kolo nepopulárnej „čiastočnej mobilizácie„.

Horná hranica veku

Šéf obranného výboru ruskej Štátnej dumy Andrej Kartapolov 12. januára navrhol, aby Rusko pred odvodmi do armády, ktoré budú na jar 2023, posunulo hornú hranicu veku pre odvody z 27 na 30 rokov,“ uviedlo britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji vojny na Ukrajine.

Zväčšenie ruskej armády

Kartapolov povedal, že cieľom toho kroku je umožniť ohlásené zväčšenie ruskej armády o 30 percent, poznamenáva britský rezort obrany. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí lídri pravdepodobne dúfajú, že zmena vekových kritérií pre pravidelné odvody do armády zvýši počet ľudí pre boje na Ukrajine a zároveň to menej znepokojí obyvateľstvo ako ohlásenie ďalšej „čiastočnej mobilizácie„, dodáva britské ministerstvo obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Influencer Andrew Tate, podozrivý z obchodovania s ľuďmi zostáva vo väzbe. Súd ho neprepustil ani na kauciu

Očakáva sa, že Tate sa voči rozhodnutiu odvolá, ako to urobil v minulosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *