Home / SLOVENSKO / Matovič sa zatiaľ pod novú 76-ku nepodpísal, podľa Hegera nabrali diskusie nesprávny smer

Matovič sa zatiaľ pod novú 76-ku nepodpísal, podľa Hegera nabrali diskusie nesprávny smer

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Igor Matovič (OĽaNO) sa pod novú 76-ku zatiaľ nepodpísal. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). Súčasne sa vyjadril, že celá diskusia o novej 76-ke dostáva nesprávny smer.

Pomoc ľudom

Podľa Hegera je dôležitá na to, aby sa vedela doručiť ľudom pomoc, ktorá je pripravená v rozpočte, na čo je podľa neho potrebná stabilita v parlamente.

Heger tiež nateraz vyvrátil diskusie o spájaní strán. Uviedol, že zatiaľ nehovoril o spájaní strán, ale o vzájomnej spolupráci, a preto sa momentálne nedajú vyslovovať žiadne závery.

Jednota a spolupráca

„Je dôležité, aby sme hľadali jednotu a spoluprácu, a preto sa stretávam so zástupcami jednotlivých politických strán,“ vysvetlil. Dočasne poverený premiér informoval, že sa stretol aj s Milanom Majerským (KDH), s Veronikou Remišovou (Za ľudí) a tiež so zástupcom Aliancie. Rokovania podľa jeho slov prebiehajú ďalej s cieľom budovať jednotu a spoluprácu.

„Spoločne musíme zabrániť návratu Róberta Fica (Smer-SD) a jeho dvojčaťa Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorí v roku 2012, keď prišli späť k moci, zastavili všetky reformy. Preto sa Slovensko začalo vzďaľovať vyspelým krajinám. Zároveň vydali orgány činné v trestnom konaní nitrianskej mafii. Nielenže sa veci nevyšetrovali, ale zamietli sa pod koberec,“ zdôvodnil Heger.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Referendum o predčasných voľbách, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič sa zatiaľ pod novú 76-ku nepodpísal, podľa Hegera nabrali diskusie nesprávny smer © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Proces výberu riaditeľa SND je v rozpore so zákonom, tvrdí advokátska kancelária

Na základe právnych predpisov by malo ministerstvo vymenovať riaditeľa SND na základe výberového konania alebo priamym oslovením, MK SR však vyhlásilo verejné vypočutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *