Home / SVET / Ukrajina je „de facto“ členom NATO, západné krajiny menia svoj postoj v myslení

Ukrajina je „de facto“ členom NATO, západné krajiny menia svoj postoj v myslení

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajina sa stala „de facto“ členom Organizácie severoatlantickej zmluvy (NATO). Ako referuje spravodajský web BBC, uviedol to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Tvrdí, že západné krajiny, ktoré sa kedysi obávali, že vojenská pomoc by mohla byť Ruskom vnímaná ako eskalácia, menia svoj „postoj v myslení“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Reznikov v rozhovore pre BBC povedal, že si je istý, že Ukrajina dostane dlho očakávané zbrane, vrátane tankov a stíhačiek, keďže sa zdá, že Ukrajina aj Rusko sa na jar pripravujú na nové ofenzívy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajina ako krajina a ozbrojené sily Ukrajiny sa stali členom NATO – de facto, nie de iure (podľa práva, pozn.). Pretože máme zbrane a rozumieme tomu, ako ich používať,“ vyhlásil Reznikov a dodal: „Som si istý, že v blízkej budúcnosti sa de iure staneme členom NATO.“

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina je „de facto“ členom NATO, západné krajiny menia svoj postoj v myslení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gruzínska prezidentka Zurabišviliová vetovala zákon o zahraničnom vplyve, údajne je v rozpore so všetkými európskymi normami

Vládnuca strana Gruzínsky sen má dostatočnú väčšinu na to, aby jej veto prelomila a očakáva sa, že tak urobí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *