Home / SLOVENSKO / Tomáš je zvedavý, či Kollár aspoň raz dodrží slovo. Možno vznikne OĽaNO „jeden a dva“ a budú chcieť spasiť Slovensko (video)

Tomáš je zvedavý, či Kollár aspoň raz dodrží slovo. Možno vznikne OĽaNO „jeden a dva“ a budú chcieť spasiť Slovensko (video)

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Jediné, o čom by „amatéri“ vo vláde mali rokovať, je to, ako sa dohodnúť na predčasných voľbách, na ktoré ich vyzvala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Súhlasí s nimi i predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Na tlačovej besede to dnes uviedol podpredseda strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš.

Nepodporenie novej 76-ky

„Všetky oči namierte na Kollára, pretože celej verejnosti sľúbil, že nepodporí žiadnu novú 76-ku poslancov bez dohody na predčasných voľbách. Sme zvedaví, či predseda Sme rodina aspoň raz dodrží slovo,“ tvrdí Tomáš. Ďalej uviedol, že dočasne poverený premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti riešia len samé seba, zatiaľ čo ľuďom chodia vysoké faktúry za energie.

„Nech sa v OĽaNO stane čokoľvek, to je z dažďa pod odkvap. Tak to bude, aj keď bude predsedom hnutia súčasný líder Igor Matovič alebo Eduard Heger,“ myslí si podpredseda Hlasu-SD.

Podľa Tomáša dočasne poverený premiér neukázal vo svojej funkcii žiadne líderstvo a taktiež sa podľa neho nič nezmenilo po tom, čo sa stal premiérom.

Predčasné voľby

„OĽaNO sa veľmi často smeje zo strany Hlas-SD, že je druhým Smerom – sociálnou demokraciou. Možno vznikne OĽaNO jeden a OĽaNO dva a majú spasiť Slovensko, no ďakujem pekne,“ uviedol Erik Tomáš. Zároveň nerozumie, prečo súčasná koalícia skladá novú vládu, keď podľa jeho slov dve tretiny ľudí si želá predčasné voľby a 80 percent Slovákov tejto vláde nedôveruje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Tak na čo skladajú tú istú vládu? Keď som včera videl Hegera v hokejovom drese s číslom 76, ako nedôstojne sa uchádza o podporu lídra Slobody a Solidarity Richarda Sulíka, povedal som si, že sa veľa naučil od Matoviča. Na tieto šaškárne by ich bolo,“ dodal.

Podpredseda Hlasu-SD by sa zároveň veľmi čudoval Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH), keby pristúpilo na koalíciu s OĽaNO alebo so stranou Za ľudí, ktorá je podľa Tomáša politicky mŕtvym projektom.

„Keď sa chce KDH takto zašpiniť, nech si robia, čo chcú na pravicovej časti spektra,“ uzavrel.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš je zvedavý, či Kollár aspoň raz dodrží slovo. Možno vznikne OĽaNO „jeden a dva“ a budú chcieť spasiť Slovensko (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *