Home / SLOVENSKO / Protest proti vysokým cenám za energie zablokuje hlavný ťah na Donovaly

Protest proti vysokým cenám za energie zablokuje hlavný ťah na Donovaly

12.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. januára 17:27

Proti vysokým cenám energií a financovaniu samospráv budú protestovať obyvatelia v piatok 13. januára v obci Staré Hory v Banskobystrickom okrese. Informuje o tom starosta obce Marián Gajdoš na webovej stránke obce s tým, že zhromaždenie začne o 17:00.

Viac o téme: Energetická kríza

Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, v čase od 17:00 do 18:00 bude blokovaná aj cesta I/59, čo je hlavný ťah na Ružomberok cez Donovaly. „Zhromaždenie bude prebiehať pri zhasnutých svetlách, účastníci budú mať baterky, sviečky a mobily,“ informuje starosta obyvateľov obce s tým, že protest je ohlásený a asistovať pri ňom bude dopravná polícia a obecní hasiči.

Protest proti cenám energií a financovaniu samospráv organizuje starosta obce Gajdoš. „K protestu sa pripojili sa aj iné samosprávy a budú tam starostovia aj iných obcí,“ uviedol pre agentúru SITA starosta Starých Hôr s tým, že on na rozdiel od iných starostov vďaka elektronickému zasielaniu už dostal nový predpis na elektrinu a musel začať konať.

Podľa neho má obec oproti minuloročným 27-tisíc eur ročne, zaplatiť v tomto roku 217-tisíc eur, čo predstavuje viac ako polovicu z daňových príjmov obce pozostávajúcich z podielových a miestnych daní. Protest organizuje Gajdoš preto, aby občania boli informovaní o týchto veciach a o všetkom, čo súvisí s financovaním samospráv.

Viac k témam: energetická kríza, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Protest proti vysokým cenám za energie zablokuje hlavný ťah na Donovaly © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *