Home / SVET / Banský otras v Čechách si vyžiadal život baníka, niekoľko ďalších utrpelo zranenia

Banský otras v Čechách si vyžiadal život baníka, niekoľko ďalších utrpelo zranenia

12.1.2023 (Webnoviny.sk) – V českej Bani ČSM-Juh na Karvinsku nastal vo štvrtok dopoludnia otras. Jeden zamestnanec prišiel o život a niekoľko ďalších utrpelo ľahké zranenia. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že na miesto už sfáral výjazd hlavnej banskej záchrannej stanice HBZS Ostrava.

Uvoľnenie napätia v hornine

Príčinou otrasov je uvoľnenie napätia v hornine na miestach ťažby čierneho uhlia. Príčinu smrteľného úrazu bude vyšetrovať komisia zložená zo zástupcov Obvodného banského úradu pre územie Moravsko-sliezskeho a Olomouckého kraja, polície, vedenia OKD a zástupcov odborovej organizácie.

Na mieste sú záchranné zložky

Združenie baníckych odborov už nešťastie potvrdilo na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde tiež česká polícia informuje, že na mieste sú záchranné zložky, vrátane policajtov.

OKD je jediným producentom čierneho uhlia v Česku. V minulých rokoch však ťažbu vo väčšine baní ukončilo, pretože sa dlhodobo nevyplácala. V súčasnosti sa uhlie ťaží len v Bani ČSM.

Viac k témam: Baníci, Tragická nehoda, uhoľné bane, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Banský otras v Čechách si vyžiadal život baníka, niekoľko ďalších utrpelo zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM

Opozičné hnutie ANO by získalo 32,9 percenta hlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *