Home / SVET / Nemecká ministerka Baerbocková po návšteve Charkovu prisľúbila ďalšiu pomoc, dôležité je nestratiť pohľad na túžbu Ukrajiny vstúpiť do EÚ

Nemecká ministerka Baerbocková po návšteve Charkovu prisľúbila ďalšiu pomoc, dôležité je nestratiť pohľad na túžbu Ukrajiny vstúpiť do EÚ

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková počas prekvapujúcej návštevy Ukrajiny sľúbila, že jej krajina poskytne Kyjevu viac zbraní a pomôže Ukrajine vstúpiť do Európskej únie.

Návšteva mesta

Šéfka nemeckej diplomacie pricestovala do východoukrajinského mesta Charkov, kde sa stretla so svojim ukrajinským partnerom Dmytrom Kulebom. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Toto mesto je symbolom úplnej nezmyselnosti ruskej agresie proti Ukrajine a nekonečného utrpenia, ktorému ľudia, hlavne tu na východe krajiny, čelia každý deň,“ uviedla Baerbocková. Dodala pritom, že je dôležité nestratiť pohľad na miesto Ukrajiny v Európe a na jej túžbu vstúpiť do EÚ.

Politická pomoc

„Chceme Ukrajine dať veľmi konkrétne ponuky s cieľom dosiahnuť pokrok v posilnení vlády zákona, nezávislých inštitúcií a boja proti korupcii,“ poznamenala nemecká ministerka zahraničia.

Minulý týždeň Nemecko sľúbilo, že v rámci zväčšujúcej sa vojenskej podpory pošle Ukrajine obrnené bojové vozidlá pechoty Marder.

Viac k témam: bojové vozidlá pechoty Marder, Nemecká ministerka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká ministerka Baerbocková po návšteve Charkovu prisľúbila ďalšiu pomoc, dôležité je nestratiť pohľad na túžbu Ukrajiny vstúpiť do EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské rakety S-300 zasiahli univerzitu a obytnú oblasť v Charkove, zranili sa pritom piati ľudia

Podľa úradu regionálnej prokuratúry jeden človek bol zranený, keď ruská raketa zasiahla univerzitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *