Home / SLOVENSKO / Na súde v prípade vydierania Vidu vypovedal Janíček, obžalovaní Vasko aj Jankovská zvolili rovnaký postup

Na súde v prípade vydierania Vidu vypovedal Janíček, obžalovaní Vasko aj Jankovská zvolili rovnaký postup

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Bez obžalovanej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej pokračovalo v utorok na Okresnom súde v Trnave pojednávanie v prípade vydierania Michala Vidu v kauze známej ako Fatima.

Jankovská sa podľa jej obhajcu Petra Erdősa ospravedlnila zo zdravotných dôvodov, ale súhlasila s pojednávaním bez jej prítomnosti. Rovnaký postup zvolil aj ďalší obvinený Peter Vasko.

Erdős vyjadril presvedčenie, že zdravotný stav jeho klientky sa zlepší tak, aby sa mohla na pojednávaní v budúcnosti zúčastniť aj osobne.

Zmenené výpovede Vidu

Vida pôvodne od roku 2015 hovoril o trestnej činnosti bývalej sudkyne a neskôr štátnej tajomníčky Jankovskej, Vaska a ďalších ľudí. V roku 2018 však otočil a svoje výpovede úplne zmenil. V pozícii poškodeného v októbri na súde uviedol, že Jankovská a Vasko sa mu vyhrážali dlhoročným väzením.

Ako svedok v utorok na súde vypovedá podnikateľ Ondrej Janíček, ktorý mal s Jankovskou aj Vaskom niekoľko sporov. V tých najstarších išlo pred približne dvadsiatimi rokmi podľa neho o lukratívne nehnuteľnosti známe ako bar Fatima, neskôr ho Jankovská žalovala za ohováranie alebo krivé obvinenie.

Tri milióny korún

Janíček popísal, ako bol prinútený previesť Fatimu, za čo mala vtedajšia sudkyňa Okresného súdu v Trenčíne Janvkoská dostať od mafie tri milióny slovenských korún.

O tejto čiastke hovoril v októbri minulého roku aj poškodený Michal Vida, ktorý tvrdil, že jej ich osobne odovzdal. Uviedol vtedy, že úplatok bol súčasťou plánu, ako získať lukratívnu nehnuteľnosť v Trenčíne, ktorú vlastnili podnikatelia Ondrej Janíček a Jozef Strelčík, čo sa aj vtedy podarilo.

Okrem Jankovskej a jej svata Vaska je v tejto kauze obžalovaný aj bývalý funkcionár polície Róbert Krajmer. Ten jediný na pojednávania na súd do Trnavy aj chodí. Okresný súd v Trnave vytýčil v tejto veci aj niekoľko ďalších termínov pojednávania na najbližšie mesiace.

Viac k témam: Kauza Fatima, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súde v prípade vydierania Vidu vypovedal Janíček, obžalovaní Vasko aj Jankovská zvolili rovnaký postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH poslalo list predsedníčke Ursule von der Leyen, Slovensko by nemalo byť finančne postihované za zrušenie špeciálnej prokuratúry

Hnutie zdôrazňuje, že zmena v trestnom práve je vnútornou záležitosťou Slovenskej republiky ako členského štátu EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *