Home / SVET / Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video)

Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video)

10.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 10. januára 11:09

Rusko sa sústreďuje na dobytie mesta Soledar na východnej Ukrajine a podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na to vynakladá svoje najväčšie úsilie. „Je to mimoriadne náročné, nezostali takmer žiadne nepoškodené steny,“ cituje Zelenského nočný prejav spravodajský portál CNN.

Húževnatosť získala Ukrajine čas

Námestník ukrajinského ministra obrany v pondelok povedal, že ukrajinské sily odrazili ruský pokus o dobytie mesta.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj skonštatoval, že „húževnatosť“ jej mužov získala Ukrajine dodatočný čas. „Všetko je úplne zničené, nezostal tu takmer žiadny život. Prišli o tisíce ľudí. Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch. Takto vyzerá šialenstvo,“ vyjadril sa tiež prezident.

Ukrajinský líder zároveň povedal, že sa jeho vláda snaží dostať vojenské vybavenie, ktoré Ukrajine sľúbili jej spojenci, čo najskôr na frontovú líniu.

Rusi zrejme Soledar neobkľúčia

Britské ministerstvo obrany v utorňajšej správe v súvislosti s konfliktom na Ukrajine uviedlo, že ruské sily a žoldnierska Wagnerova skupina postúpili smerom do Soledaru a pravdepodobne kontrolujú väčšinu mesta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová uviedla, že Rusi v pondelok obnovili svoje pokusy o dobytie Soledaru, ktorý sa nachádza asi 10 kilometrov od Bachmutu. Podľa britského ministerstva obrany je dobytie Soledaru pokusom Ruska prevziať kontrolu nad Bachmutom zo severu a narušiť ukrajinské komunikačné trasy.

Ministerstvo však poznamenalo, že je nepravdepodobné, že ruské sily „obkľúčia mesto“, pretože Ukrajinci majú stabilné obranné línie a zásobovacie trasy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Soledar, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *