Home / šport / Tenis / Kauza Djokovič tento rok na Australian Open nehrozí, tenisti sa nemusia testovať a môžu hrať aj nakazení koronavírusom

Kauza Djokovič tento rok na Australian Open nehrozí, tenisti sa nemusia testovať a môžu hrať aj nakazení koronavírusom

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne, ktorý sa začne už v pondelok 16. januára, nemusia hráči podstupovať testy na ochorenie COVID-19 a môžu byť súčasťou podujatia aj vtedy, ak budú nakazení koronavírusom. Informoval o tom riaditeľ turnaja Craig Tiley.

„Postupujeme podľa toho, ako to funguje všade okolo. Spravili sme však krok vpred a vydali odporúčanie, aby sa hráči držali bokom, keď budú chorí,“ uviedol Tiley podľa webu BBC.com.

Djokoviča vlani deportovali

Vlani museli tenisti aj tenistky absolvovať testovanie na dennej báze a v prípade pozitívneho výsledku putovali do izolácie.

Úrady tiež vyžadovali očkovanie proti ochoreniu COVID-19, bolo podmienkou vstupu do krajiny. V úvode roka 2021 fungovali hráči a hráčky v uzavretej „bubline“.

Vlaňajšiu edíciu AO tiež poznačila kauza Srba Novaka Djokoviča, deväťnásobného miestneho šampióna totiž úrady deportovali z krajiny pre nezrovnalosti v dokumentoch potrebných pre výnimku z očkovania. Djokovič sa odmietol nechať zaočkovať.

Situáciu budú monitorovať

„Hráčom, členom realizačných tímov aj pracovníkom organizačného výboru sme oznámili, aby v prípade, že sa necítia dobre, zostali doma. Náš lekársky tím bude naďalej situáciu pozorne monitorovať,“ pokračoval Tiley.

Turnaj Australian Open sa v Melbourne Parku začne v pondelok 16. januára a potrvá do 29. januára.

Do hlavnej singlovej súťaže sa dostali aj Slováci Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová, ďalší piati slovenskí tenisti zabojujú o pozíciu v „pavúku“ v kvalifikácii.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza Djokovič tento rok na Australian Open nehrozí, tenisti sa nemusia testovať a môžu hrať aj nakazení koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci si v srbskom Kraljeve zvykajú na netypický antukový povrch, duel prebehne bez hviezdneho Novaka Djokoviča

Víťaz tohto stretnutia sa prebojuje do skupinovej časti finálového turnaja, ktorá sa uskutoční v septembri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *