Home / šport / Tenis / Kauza Djokovič tento rok na Australian Open nehrozí, tenisti sa nemusia testovať a môžu hrať aj nakazení koronavírusom

Kauza Djokovič tento rok na Australian Open nehrozí, tenisti sa nemusia testovať a môžu hrať aj nakazení koronavírusom

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne, ktorý sa začne už v pondelok 16. januára, nemusia hráči podstupovať testy na ochorenie COVID-19 a môžu byť súčasťou podujatia aj vtedy, ak budú nakazení koronavírusom. Informoval o tom riaditeľ turnaja Craig Tiley.

„Postupujeme podľa toho, ako to funguje všade okolo. Spravili sme však krok vpred a vydali odporúčanie, aby sa hráči držali bokom, keď budú chorí,“ uviedol Tiley podľa webu BBC.com.

Djokoviča vlani deportovali

Vlani museli tenisti aj tenistky absolvovať testovanie na dennej báze a v prípade pozitívneho výsledku putovali do izolácie.

Úrady tiež vyžadovali očkovanie proti ochoreniu COVID-19, bolo podmienkou vstupu do krajiny. V úvode roka 2021 fungovali hráči a hráčky v uzavretej „bubline“.

Vlaňajšiu edíciu AO tiež poznačila kauza Srba Novaka Djokoviča, deväťnásobného miestneho šampióna totiž úrady deportovali z krajiny pre nezrovnalosti v dokumentoch potrebných pre výnimku z očkovania. Djokovič sa odmietol nechať zaočkovať.

Situáciu budú monitorovať

„Hráčom, členom realizačných tímov aj pracovníkom organizačného výboru sme oznámili, aby v prípade, že sa necítia dobre, zostali doma. Náš lekársky tím bude naďalej situáciu pozorne monitorovať,“ pokračoval Tiley.

Turnaj Australian Open sa v Melbourne Parku začne v pondelok 16. januára a potrvá do 29. januára.

Do hlavnej singlovej súťaže sa dostali aj Slováci Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová, ďalší piati slovenskí tenisti zabojujú o pozíciu v „pavúku“ v kvalifikácii.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza Djokovič tento rok na Australian Open nehrozí, tenisti sa nemusia testovať a môžu hrať aj nakazení koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mihalíková a Molčan na Australian Open prešli cez prvé kolo debla, Schmiedlová vo dvojhre skončila na rakete Giorgiovej

Anna Karolína Schmiedlová ani na deviaty pokus neprešla cez 2. kolo dvojhry na Australian Open.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *