Home / SVET / Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl

Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Veliteľ pozemných síl ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj tvrdí, že vyhlásenia ruskej propagandy o údajnom dobytí mesta Soledar neďaleko Bachmutu v Doneckej oblasti sú nepravdivé.

Na Telegrame tlačového odboru armády uviedol, že „ruskí útočníci sa pokúsili zaútočiť na Soledar, ale utrpeli straty a ustúpili“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nepriateľ sa opäť zúfalo pokúsil zaútočiť na mesto Soledar z rôznych smerov a vrhol do boja najprofesionálnejšie oddiely Wagnerovej skupiny. Zároveň, vďaka odvahe našich obrancov a šikovnému a kompetentnému použitiu ich zbraní, nepriateľ utrpel značné straty a opäť ustúpil, napriek propagandistickým tvrdeniam nepriateľa o údajnom dobytí Soledaru,“ povedal Syrskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu povedal, že Syrskyj navštívil ukrajinské pozície pri Bachmute a Soledare a že tam budú premiestnené ďalšie jednotky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Soledar
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *