Home / SLOVENSKO / KDH je podľa Majerského alternatívnou k Ficovej aj tejto vláde, o spoluprácu s hnutím je záujem

KDH je podľa Majerského alternatívnou k Ficovej aj tejto vláde, o spoluprácu s hnutím je záujem

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – O Kresťansko-demokratické hnutie (KDH) je pri rokovaniach o možných predvolebných spoluprácach záujem. Uviedol to v stanovisku predseda hnutia Milan Majerský.

O spoluprácu s KDH je záujem

Sme hodnoverná alternatíva voči Ficovej, ale aj voči tejto vláde a sme pripravení meniť Slovensko. Vnímajú to nielen voliči, ale tiež politici z iných strán,“ skonštatoval a dodal, že v posledných týždňoch a mesiacoch absolvoval mnoho rokovaní so zástupcami strán a tiež s osobnosťami z konzervatívneho spektra, ktoré majú záujem o spoluprácu s KDH.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Usiluje sa o spájanie síl

Majerský zdôraznil, že KDH sa dlhodobo usiluje o spájanie kresťanskodemokratických konzervatívnych síl. Uvedomuje si dôležitosť situácie a tiež fakt, že nemôžu dopustiť prepadnutie žiadneho hlasu v blížiacich sa voľbách.

V hnutí sú pripravení vytvoriť zázemie pre konzervatívne a demokraticky zmýšľajúce osobnosti. Podotkol, že je v záujme kresťanskodemokratických voličov, aby mali k dispozícii overenú a jasne vyprofilovanú voľbu. V KDH sa aktuálne sústredia na agendu hnutia a na posilňovanie dôvery u voličov.

„Keď bude nejaké zásadné stanovisko, budeme ho verejnosti zodpovedne komunikovať. Keďže nie je jasný ani len termín parlamentných volieb, stále považujeme úvahy o možných predvolebných spoluprácach za predčasné,“ dodal Majerský.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – KDH je podľa Majerského alternatívnou k Ficovej aj tejto vláde, o spoluprácu s hnutím je záujem © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vysoké a Západné Tatry trápi lavínové nebezpečenstvo 3. a 4. stupňa, ohrozené sú výstupy na tri chaty

V Tatrách platí naďalej veľké lavínové nebezpečenstvo, tretí stupeň v ostatných pohoriach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *