Home / SLOVENSKO / Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termín

Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termín

7.1.2023 (Webnoviny.sk) – Parlament zasadne v tomto roku prvýkrát 24. januára o 13:00. Termín pokračovania prerušenej 78. schôdze určil na poslednom rokovaní parlamentu v uplynulom roku 22. decembra predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina).

Poslanci majú okrem iného rokovať aj o zmene ústavy. Cieľom návrhu, ktorý predložili poslanci hnutia Sme rodina Miloš Svrček a Petra Hajšelová, je umožniť skrátenie volebného obdobia ústavným zákonom alebo referendom a vytvoriť tým priestor pre predčasné voľby.

Na zmenu ústavy je potrebná ústavná väčšina, čiže 90 hlasov poslancov. Pôvodne mal parlament rokovať už 10. januára, Kollár však po porade grémia určil neskorší termín. Začiatkom januára by sa totiž pre dovolenky nemuselo zísť v NR SR dosť poslancov.

Na dopoludnie 24. januára sú naplánované zasadnutia parlamentných výborov a popoludní bude pokračovať 78. schôdza NR SR. Riadna 79. schôdza má byť 31. januára.

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Referendum o zmene ústavy, Rokovanie NR SR, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod vplyvom alkoholu nejazdia len šoféri áut, ale aj cyklisti. V Trnavskom kraji vlani počet opitých na cestách stúpol

V porovnaní s rokom 2021 sa počet opitých na cestách v kraji zvýšil o 282 prípadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *