Home / SVET / Putin nariadil 36-hodinové prímerie na Ukrajine, vypočul výzvy patriarchu Kirilla

Putin nariadil 36-hodinové prímerie na Ukrajine, vypočul výzvy patriarchu Kirilla

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok nariadil ministrovi obrany, aby na Ukrajine zaviedol 36-hodinové prímerie od piatkového poludnia do polnoci zo soboty na nedeľu. Oznámil to Kremeľ, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení uvádza, že tak robí na základe výzvy lídra ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarchu Kirilla. „Vzhľadom na skutočnosť, že v oblastiach bojov žije množstvo obyvateľov vyznávajúcich pravosláviu, vyzývame ukrajinskú stranu, aby vyhlásila pokoj zbraní a dala im možnosť zúčastniť sa na bohoslužbách,“ vyjadril sa Putin.

Mychajlo Podoľak, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, predtým Kirillov návrh odmietol ako „cynickú pascu a prvok propagandy“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kirill je hlasným podporovateľom ruskej vojny na Ukrajine a pred časom sa v kázni vyjadril, že „vojenská služba zmyje všetky hriechy“. Podľa agentúry AP pred časom ruskú vojnu ospravedlňoval ako súčasť „metafyzického boja“ na zabránenie liberálnemu ideologickému zasahovaniu zo Západu.

Viac k témam: Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin nariadil 36-hodinové prímerie na Ukrajine, vypočul výzvy patriarchu Kirilla © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *