Home / SLOVENSKO / Heger: Demokrati musia spolupracovať a nemôžu sa spájať so zlom v podobe Fica, Pellegriniho a Uhríka

Heger: Demokrati musia spolupracovať a nemôžu sa spájať so zlom v podobe Fica, Pellegriniho a Uhríka

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) si nevie predstaviť spoluprácu s Robertom Ficom (Smer-SD), Petrom Pellegrinim (Hlas-SD), Milanom Uhríkom (Republika), Mariánom Kotlebom (Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko) ani Andrejom Dankom (SNS). Uviedol to v štvrtok na sociálnej sieti.

Spolupráca s Ficom a Republikou

Partnerom pre nás nemôže byť ani ten, kto nevie vylúčiť spoluprácu s Ficom a Republikou,“ zdôraznil Heger.

Premiér prízvukoval, že nie je zástancom tvrdenia, že zo spolupráce nemožno nikoho vylučovať.

Tí, čo uznávajú hodnoty demokracie, sa nemôžu spájať s tými, ktorí touto hodnotou pohŕdajú,“ uviedol. Demokrati sa podľa neho môžu spájať len s demokratmi, iná cesta nie je.

Fico je tvárou dezinformačnej scény

Spolupráca s Ficom či Dankom je podľa neho neprijateľná pre každého, kto to myslí vážne so spravodlivosťou a právnym štátom.

Nie je možné spájať sa s ľuďmi, ktorí v dobrých časoch hovoria o jadre Európskej únie a idú si po fotku do Bieleho domu a dnes sú schopní privierať oči nad Putinovými vojnovými zverstvami,“ podčiarkol Heger.

Dodal, že Fico je dnes tvárou dezinformačnej scény. Počas pandémie zvolával ľudí do ulíc a vystavoval ich riziku smrti, klamal o očkovaní, napádal odborníkov a lekárov.

Nesú zodpovednosť za obdobie temna

Ak to myslíme vážne s hlásením sa ku odkazu Slovenského národného povstania, musíme odmietnuť spoluprácu s Republikou a Kotlebom. Našim „sociálnym demokratom“ zjavne stačí, že táto skupinka len vymenila gardistické uniformy za kravaty,“ pokračoval premiér.

Peter Pellegrini podľa neho sám seba vylúčil z demokratickej alternatívy. Dôvodov je však viac – Pellegrini, Tomáš, Žiga, Raši či Saková sú podľa Hegera Ficovi spolupáchatelia a nesú priamu zodpovednosť za obdobie temna. Premiér na záver dodal, že v najbližších týždňoch ho čakajú dôležité rozhodnutia.

Demokrati musia spolupracovať a nemôžu sa spájať so zlom v podobe Fica, Pellegriniho, Uhríka a im podobným,“ uzavrel.

Viac k témam: Demokracia, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Demokrati musia spolupracovať a nemôžu sa spájať so zlom v podobe Fica, Pellegriniho a Uhríka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Proces výberu riaditeľa SND je v rozpore so zákonom, tvrdí advokátska kancelária

Na základe právnych predpisov by malo ministerstvo vymenovať riaditeľa SND na základe výberového konania alebo priamym oslovením, MK SR však vyhlásilo verejné vypočutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *