Home / SLOVENSKO / Polícia upozorňuje na „tichého zabijaka“, muža a ženu našla otrávených v rodinnom dome (foto)

Polícia upozorňuje na „tichého zabijaka“, muža a ženu našla otrávených v rodinnom dome (foto)

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Polícia v Trenčíne vyšetruje príčiny a okolnosti smrti muža a ženy, ktorých našli v rodinnom dome bez známok života. Ako na sociálnej sieti informovala trenčianska krajská polícia, na základe predbežnej správy z vykonanej súdnej pitvy bola príčinou smrti intoxikácia oxidom uhoľnatým.

Lekár cudzie zavinenie nevylúčil

60-ročný muž bol nájdený v spálni rodinného domu a 65-ročná žena v kúpeľni. Polícia vykonala v dome prehliadku a miesto činu dôkladne zadokumentovala,“ popisuje udalosť polícia s tým, že poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie nevylúčil a nariadil vykonanie súdnej pitvy.

„Tichý zabijak“

Polícia žiada verejnosť o obozretnosť. „Ak máte doma krb, kotol, prípadne plynový ohrievač, mali by ste vedieť o „tichom zabijakovi“, ktorý môže spôsobiť aj smrť. Oxid uhoľnatý je smrteľne nebezpečný plyn, a to z dôvodu, že nemá žiadny zápach a nie je ho ani vidieť. Pri nedostatku kyslíka obsah oxidu uhoľnatého stúpa na nebezpečnú úroveň a vo vzduchu vzniká zmes, ktorá je nebezpečná pre naše zdravie a život. Ak sa človek vystaví vysokej koncentrácii oxidu uhoľnatého vo vzduchu, môže to viesť k okamžitej zástave dýchania,“ objasňuje polícia s tým, že je potrebné dbať na pravidelnú údržbu kotla a čistenie komína.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Otrávenie, Oxid uhoľnatý, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na „tichého zabijaka“, muža a ženu našla otrávených v rodinnom dome (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Proces výberu riaditeľa SND je v rozpore so zákonom, tvrdí advokátska kancelária

Na základe právnych predpisov by malo ministerstvo vymenovať riaditeľa SND na základe výberového konania alebo priamym oslovením, MK SR však vyhlásilo verejné vypočutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *