Home / KULTÚRA / Film a TV / Herec Jeremy Renner sa ozval z nemocnice. Čo sa v osudný deň stalo?

Herec Jeremy Renner sa ozval z nemocnice. Čo sa v osudný deň stalo?

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vážne zranenia, ktoré herec Jeremy Renner utrpel pri odpratávaní snehu na súkromnej horskej ceste neďaleko jazera Tahoe v nevadskom okrese Washoe, sú zjavne dôsledkom „nešťastnej nehody“. V utorok to oznámil šerif v meste Reno.

Päťdesiatjedenročnú hviezdu marveloviek podľa šerifa prešiel jeho vlastný snežný ratrak. Herec podľa šerifa Darina Balaama predtým použil vozidlo, aby vyslobodil člena rodiny, ktorý na Nový rok s autom uviazol v takmer metri nového snehu.

Zo snehu chcel vyslobodiť auto

Vyšetrovanie podľa neho pokračuje, no incident nemá známky cudzieho zavinenia a Renner tiež v čase nehody v nedeľu ráno nebol pod vplyvom omamných látok.

Renner s pomocou svojho sedemtonového snežného pásového vozidla Pistenbully vyslobodil súkromné auto, ktoré uviazlo na zasneženej ceste, o ktorú sa delí so susedmi.

„Po úspešnom vytiahnutí jeho osobného automobilu zo zaseknutého miesta, pán Renner vystúpil zo svojho snežného pásového vozidla, aby sa porozprával s členom rodiny,“ opísal ďalej Balaam s tým, že Pistenbully sa zrazu začal hýbať a Renner sa v snahe zastaviť ho pokúsil do neho znovu nastúpiť, no spadol a ratrak ho prešiel.

Záchranári sa k nemu nevedeli dostať

Vozidlo podľa šerifa zhabali a vyšetrovatelia ho skúmajú, či nemá nejakú mechanickú chybu a prečo sa začalo hýbať.

Záchranárom podľa šerifa trvalo viac ako polhodinu, kým sa z Rena po zasnežených cestách dostali k zranenému Rennerovi. Herec bol po nehode, pri ktorej utrpel poranenie hrudníka a ortopedické zranenia, v kritickom, no stabilizovanom stave. Záchranári ho previezli vrtuľníkom do nemocnice v zhruba 40 kilometrov vzdialenom Rene, kde absolvoval operáciu.

Renner zároveň v utorok prostredníctvom Instagramu poďakoval za „milé slová“ a podporu a zverejnil fotografiu s modrinami z nemocničnej postele s tým, že je „príliš doráňaný na to, aby písal“.

Hawkeye z marveloviek

Renner sa stal známym hlavnou úlohou v oscarovej vojnovej dráme Smrť čaká všade (2008), ktorá mu v roku 2010 vyniesla prvú nomináciu na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied, pričom v roku 2011 ho na Oscara nominovali znovu – tentoraz za vedľajšiu rolu v kriminálnej dráme Mesto hriechu (2010).

Známy je však najmä ako Clint Barton alias Hawkeye z marveloviek Avengers: Pomstitelia (2012), Avengers 2: Vek Ultrona (2015), Captain America: Občianska vojna (2016), Avengers: Endgame (2019) a seriálu Hawkeye (2021).

Hviezda marveloviek Jeremy Renner je po kurióznej nehode vo vážnom stave

Zahral si tiež vo filmoch Jej prípad (2005), O 28 týždňov (2007), Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom (2007), Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011), Bourneov odkaz (2012), Špinavý trik (2013), Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc (2013), Mission: Impossible – Národ grázlov (2015), Prvý kontakt (2016), Wind River (2017) či Taguj! (2018). Od roku 2021 účinkuje v seriáli Mayor of Kingstown.

Viac k témam: Filmový herec, Nehoda, Snehová búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Herec Jeremy Renner sa ozval z nemocnice. Čo sa v osudný deň stalo? © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nominácie na Zlaté maliny sú známe, anticenu môže získať aj oscarový herec Tom Hanks

Nomináciám na Zlaté maliny vládne životopisný film Blondínka o Marilyn Monroe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *