Home / SLOVENSKO / Nadácia Zastavme korupciu na novom webe dokumentuje najznámejšie kauzy, ponúka mená vplyvných osôb aj ich aktuálny stav

Nadácia Zastavme korupciu na novom webe dokumentuje najznámejšie kauzy, ponúka mená vplyvných osôb aj ich aktuálny stav

3.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 3. januára 11:28

Nadácia Zastavme korupciu spustila web kauzy.sk, ktorý dokumentuje najznámejšie korupčné kauzy ako Súmrak, Očistec, Božie mlyny, Zmenky, Mýtnik, Víchrica či Plevel.

Ako nadácia informuje v tlačovej správe, cieľom je pomôcť verejnosti aj novinárom zorientovať sa, o čom konkrétna kauza je a v akom je stave.

Viac ako 50 káuz a desiatky ľudí

Web kauzy.sk ponúka takisto informácie o tom, do koľkých káuz sú zapletené verejne činné alebo vplyvné osoby, koľko majú na krku obvinení, žalôb a v ktorých prípadoch boli právoplatne odsúdení, či naopak, oslobodení.

Na webe je aktuálne zdokumentovaných viac ako 50 káuz, v ktorých figuruje viac ako 100 ľudí. „Naším cieľom bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií,“ povedal analytik Nadácie Zastavme korupciu Martin Suchý.

Aktuálny stav trestných konaní

Informácie o jednotlivých osobách a stave ich trestného konania podľa neho odrážajú výlučne aktuálny stav týchto trestných konaní ku dňu zverejnenia zoznamu a obsahujú tvrdenia a informácie od svedkov alebo orgánov činných v trestnom konaní.

Nadácia Zastavme korupciu zverejnením zoznamu nezasahuje do práva osôb z jednotlivých káuz na prezumpciu neviny,“ dodal Suchý.

Viac k témam: Akcia „Mýtnik“, Akcia Plevel, Akcia Víchrica, Boj proti korupcii, kauza Božie mlyny, Kauza Očistec, kauza Súmrak, Kauzy, Prezumpcia neviny, Protikorupčné opatrenia, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), trestné konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadácia Zastavme korupciu na novom webe dokumentuje najznámejšie kauzy, ponúka mená vplyvných osôb aj ich aktuálny stav © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vysoké a Západné Tatry trápi lavínové nebezpečenstvo 3. a 4. stupňa, ohrozené sú výstupy na tri chaty

V Tatrách platí naďalej veľké lavínové nebezpečenstvo, tretí stupeň v ostatných pohoriach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *