Home / šport / Tenis / Djokovič má za sebou prvý duel v Austrálii, návštevnosť bola nezvykle vysoká a diváci kričali „Novak, Novak“

Djokovič má za sebou prvý duel v Austrálii, návštevnosť bola nezvykle vysoká a diváci kričali „Novak, Novak“

2.1.2023 (Webnoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič sa v austrálskom Adelaide dočkal vrelého privítania od fanúšikov. Tridsaťpäťročný belehradský rodák do súťažného diania v roku 2022 vstúpil vo štvorhre po boku Kanaďana Vaseka Pospisila, s ktorým podľahli Tomislavovi Brkičovi z Bosny a Hercegociny s Ekvádorčanom Gonzalom Escobarom 6:4, 3:6, 5:10 (zápasový tajbrejk).

Zápas mal vysokú návštevnosť

Djokovič pritom pred necelým rokom nútene opustil Austráliu, úrady ho vyhostili pre problémy s potvrdeniami o chýbajúcom očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Srb dostal aj zákaz vstupu do Austrálie na tri roky, ten však krajina v novembri zrušila.

Ako informuje web BBC.com, na zápas 21-násobného grandslamového šampióna bolo zvedavých nezvykle veľa ľudí. A už pri príchode na kurt ho hľadisko vítalo pokrikom „Novak, Novak“.

Aktuálna päťka svetového rebríčka napriek prehre zostala na kurte ešte istý čas, s priaznivcami sa fotografovala a rozdávala autogramy. V utorok čaká Djokoviča aj prvý tohtosezónny duel v dvojhre, vyzve v ňom Francúza Constanta Lestienna.

Ide si po desiaty titul

Hlavným cieľom Novaka Djokoviča v Austrálii je zisk jubilejného desiateho singlového titulu na Australian Open v Melbourne. Tento grandslamový turnaj sa začne 16. januára.

Ak by to Srb dotiahol v Melbourne až k titulu v dvojhre, v počte grandslamových titulov by sa vyrovnal lídrovi v tejto štatistike Španielovi Rafaelovi Nadalovi.

Vyhostenie pre chýbajúce očkovanie

Novak Djokovič vlani v januári priletel do Austrálie v čase stúpajúceho počtu prípadov nákazy koronavírusom. Srb pritom nie je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19. Predpisy hovorili jasnou rečou, že do krajiny môže vstúpiť buď s očkovaním alebo na základe lekárskej výnimky. A práve tá bola „kameňom úrazu“.

Desaťdňová sága, počas ktorej miestne úrady skúmali opodstatnenosť dokumentov, vyvrcholila zrušením tenistovho víza a jeho vyhostením.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Djokovič má za sebou prvý duel v Austrálii, návštevnosť bola nezvykle vysoká a diváci kričali „Novak, Novak“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mihalíková a Molčan na Australian Open prešli cez prvé kolo debla, Schmiedlová vo dvojhre skončila na rakete Giorgiovej

Anna Karolína Schmiedlová ani na deviaty pokus neprešla cez 2. kolo dvojhry na Australian Open.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *