Home / SVET / Vatikán vystavil telo pápeža Benedikta XVI. v Bazilike Svätého Petra, poctu mu prichádzajú vzdať tisíce ľudí (video+foto)

Vatikán vystavil telo pápeža Benedikta XVI. v Bazilike Svätého Petra, poctu mu prichádzajú vzdať tisíce ľudí (video+foto)

2.1.2023 (Webnoviny.sk) – Telo zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI. v pondelok položili do Baziliky Svätého Petra vo Vatikáne, kde sa už pred svitaním zišli tisíce ľudí, aby mu vzdali poctu. Dvere baziliky pre verejnosť otvorili tesne po deviatej ráno.

V priebehu pondelka bude bazilika otvorená desať hodín, v utorok a stredu budú môcť ľudia Benediktovi XVI. vzdávať poctu dvanásť hodín. Pohreb bude vo štvrtok ráno a viesť ho bude pápež František na Námestí svätého Petra. Predstavitelia bezpečnosti očakávajú, že v priebehu pondelka sa príde zosnulému emeritnému pápežovi pokloniť najmenej 25-tisíc ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Telo zosnulého pápeža Benedikta XVI. vystavili v Bazilike Svätého Petra (fotografie)

Benedikt zomrel vo veku 95 rokov v sobotu v kláštore vo Vatikáne, v ktorom býval od odchodu do dôchodku v roku 2013. Bol prvým pápežom po 600 rokoch, ktorý rezignoval na svoj post.

Viac k témam: Úmrtie pápeža Benedikta XVI.
Zdroj: Webnoviny.sk – Vatikán vystavil telo pápeža Benedikta XVI. v Bazilike Svätého Petra, poctu mu prichádzajú vzdať tisíce ľudí (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy

Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“ segmentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *