Home / SVET / Putin v novoročnom prejave obvinil Západ z rozpútania vojny na Ukrajine, Moskva vraj nemala inú možnosť

Putin v novoročnom prejave obvinil Západ z rozpútania vojny na Ukrajine, Moskva vraj nemala inú možnosť

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v novoročnom prejave odsúdil Západ pre jeho agresiu a obvinil ho z toho, že sa snaží využiť konflikt na Ukrajine na zničenie Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa vodcu Moskva nemala na výber

Bol to rok ťažkých, nevyhnutných rozhodnutí, najdôležitejších krokov k získaniu plnej suverenity Ruska a silnej konsolidácii našej spoločnosti,“ povedal a zopakoval svoje predchádzajúce tvrdenie, že Moskva nemala inú možnosť, ako poslať vojakov na Ukrajinu, pretože bola ohrozená bezpečnosť Ruska.

Západ klamal o mieri. V skutočnosti sa pripravoval na agresiu a dnes to otvorene priznáva. Už aspoň nie je trápny. Cynicky využíva Ukrajinu a jej obyvateľov na oslabenie a rozdelenie Ruska. Nikdy sme to nikomu nedovolili a ani nedovolíme,“ povedal Putin.

Šéf Kremľa sa posťažoval, že predstavitelia západných štátov „celé roky Rusko pokrytecky uisťovali o svojich mierových zámeroch vrátane riešenia konfliktu v Donbase„.

Posťažoval sa na sankcie proti krajine

Po tom, ako Putin rozpútal vojnu na Ukrajine, Západ uvalil na Rusko rozsiahle sankcie a mnohé zahraničné spoločnosti odišli z Ruska alebo pozastavili činnosť v tejto krajine.

Tento rok nám vyhlásili skutočnú sankčnú vojnu. Tí, ktorí ju začali, očakávali úplné zničenie nášho priemyslu, ekonomiky a obchodu. To sa nestalo, pretože sme spoločne vytvorili spoľahlivú bezpečnostnú rezervu,“ povedal Putin.

Napriek ubezpečeniam, že v Rusku všetko pokračuje bez problémov, silvestrovské oslavy sa konali v miernejšom režime ako obvykle a tradičný ohňostroj a koncert na Červenom námestí v Moskve zrušili.

Viac k témam: Donbas, Kremeľ, Novoročný prejav, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin v novoročnom prejave obvinil Západ z rozpútania vojny na Ukrajine, Moskva vraj nemala inú možnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Americké zbrane pre Ukrajinu už sú v Nemecku a Poľsku, medzi prvými dodávkami budú granáty

Spojené štáty americké chystajú dodať Kyjevu nový balík vojenskej podpory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *