Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd potvrdil vinu a trest pre obžalovaného v prípade sfalšovanej zmenky za viac než milión eur

Najvyšší súd potvrdil vinu a trest pre obžalovaného v prípade sfalšovanej zmenky za viac než milión eur

7.12.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR potvrdil vinu obžalovaného E. Š. vo veci obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Ako ďalej na sociálnej sieti informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, obžalovanému bol v tejto súvislosti uložený nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere 13 rokov, ochranný dohľad vo výmere jedného roka a trest zhabania zmenky, ktorej sfalšovania sa dopustil.

Podľa prokuratúry E.Š. ešte v marci 2014 v Bratislave predložil osobe M. K. sfalšovanú vlastnú zmenku na sumu 1 350 262 eur. „A to napriek tomu, že vedel o neexistencii primárneho záväzkového vzťahu,“ dodala prokuratúra

Viac k témam: Falšovanie zmeniek, Zmenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd potvrdil vinu a trest pre obžalovaného v prípade sfalšovanej zmenky za viac než milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šipoš prezradil, s ktorými stranami OĽaNO nepôjde do vlády a potvrdil, že Matovičovo hnutie neopustí

Gröhling nevylúčil zo spolupráce stranu Hlas, no podstatný pre SaS bude ich hodnotový postoj k určitým témam, a tiež ich postoj ku kauzám ich poslancov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *