Home / SLOVENSKO / Záchranári našli v masíve Gerlachovského štítu telo mladého Poliaka, ktorý zrejme zahynul po páde v zľadovatenom teréne

Záchranári našli v masíve Gerlachovského štítu telo mladého Poliaka, ktorý zrejme zahynul po páde v zľadovatenom teréne

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári našli telo nezvestného 24-ročného poľského turistu, ktorý sa v pondelok sám vybral na Gerlachovský štít.

Ako informuje Horská záchranná služba (HZS), turistu našli na západnom úpätí Gerlachovského štítu v Batizovskej doline. Pravdepodobnou príčinou smrti bol pád v zľadovatenom teréne.

Slováci nemohli vzlietnuť

Nezvestnosť Poliaka nahlásili v skorých ranných hodinách jeho príbuzní, ktorí zároveň odoslali HZS aktuálne krátke videá a približný pohyb turistu zaznamenaný telefónom.

Záchranári HZS oslovili aj Letku Ministerstva vnútra SR a Vrtuľníkovú záchrannú službu, ale pre nepriaznivé počasie v ranných hodinách – hustú hmlu a oblačnosť nebolo možné nasadenie akejkoľvek leteckej techniky zo slovenskej strany Tatier.

Na pomoc leteli Poliaci

„O súčinnosť bola požiadaná aj poľská strana, ktorá vzlietla na pomoc slovenským záchranárom. Vrtuľníkom obleteli a prepátrali Velickú dolinu a časť Batizovskej doliny. Do terénu súčasne odišli pozemne aj dve skupiny záchranárov HZS oblastného strediska Vysoké Tatry spolu s troma služobnými psami. O lokalizáciu, stále aktívneho mobilného telefónu nezvestného, bolo opakovane požiadané Prezídium Policajného zboru SR,“ popisujú záchranári s tým, že aj napriek pretrvávajúcemu nepriaznivému počasiu a nízkej oblačnosti sa napokon podarilo lokalizovať telo v teréne pozemnej skupine záchranárov.

„Telo bude transportované a odovzdané príslušníkom polície, akonáhle to poveternostné podmienky dovolia,“ uviedli záchranári a dodali, že presná príčina, ako aj totožnosť nebohého je naďalej v štádiu šetrenia.

Viac k témam: Gerlachovský štít, Horskí záchranári, Poľský turista, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári našli v masíve Gerlachovského štítu telo mladého Poliaka, ktorý zrejme zahynul po páde v zľadovatenom teréne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladý muž bol dobodaný na železničnej stanici v Komárne, šesť rán nožom mu spôsobilo život ohrozujúce zranenia

Polícii sa páchateľa podarilo chytiť napriek tomu, že nemala očitého svedka.

Jeden komentár

  1. nech sa na mna nikto nehneva ale tito ludia, ktori iba tak sa vyberu v ustrety smrti asi nie su celkom v poriadku…odpocivaj v pokoji chlapce, bolo ti to treba?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *