Home / SLOVENSKO / Polícia zadržala drogových dílerov v rámci akcie Vlk, zaistila omamné látky a strelnú zbraň (foto)

Polícia zadržala drogových dílerov v rámci akcie Vlk, zaistila omamné látky a strelnú zbraň (foto)

3.12.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia zdržala v Bratislave dvoch drogových dílerov v rámci policajnej akcie Vlk. V stredu 30. novembra urobili tri domové prehliadky, dve prehliadky nebytových a iných priestorov a tiež prehliadky motorových vozidiel v Ružinove, Petržalke a Novom Meste. Zadržali dve osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti a zaistili väčšie množstvo omamných a psychotropných látok a tiež finančnú hotovosť.

Červený fosfor

Ako informuje bratislavská krajská polícia na Facebooku, v dvoch bytoch a pri osobnej prehliadke 31-ročného Nikolasa M. zaistili metamfetamín (známy ako pervitín) v množstve 2 586 miligramov, čo odpovedá približne 20 obvyklým jednorazovým dávkam drogy.

Pri prehliadke bytu, nebytového priestoru a pri osobnej prehliadke zaistili u 41-ročného Ladislava B. viacero druhov drog – metamfetamín v množstve 22 479 miligramov, kokaín, extázu a prekurzor červený fosfor, ktorý sa používa pri výrobe omamných a psychotropných látok.

Strelná zbraň

Množstvo metamfetamínu predstavuje 250 obvyklých jednorazových dávok drogy. Policajti u dílera našli aj krátku strelnú zbraň, niekoľko kusov streliva a tiež ďalšie látky, ktoré podrobia expertíze.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva v Bratislave II oboch mužov obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí väzenie na desať až 15 rokov.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Drogový díler, Drogy, Policajná akcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala drogových dílerov v rámci akcie Vlk, zaistila omamné látky a strelnú zbraň (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie obvineného Dědečka a prípadu tragickej zrážky na Zochovej sa posunulo. Čo bude ďalej? (foto)

Dušan Dědeček je obvinený z trestného činu všeobecného ohrozenia.

Jeden komentár

  1. zavriet do basy az by sčernali…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *