Home / SVET / Nemecká vláda chce uvoľniť pravidlá vstupu do krajiny pre kvalifikovaných pracovníkov zo zahraničia

Nemecká vláda chce uvoľniť pravidlá vstupu do krajiny pre kvalifikovaných pracovníkov zo zahraničia

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecká vláda plánuje zmierniť pravidlá vstupu do krajiny pre imigrantov z krajín mimo Európsku úniu (EÚ), aby pomohla uspokojiť dopyt po kvalifikovaných pracovníkoch.

Zníženie byrokracie

Najväčšia európska ekonomika podľa odborníkov potrebuje každý rok približne 400-tisíc kvalifikovaných prisťahovalcov, keďže jej starnúca pracovná sila sa zmenšuje, najmä aby zaplnila voľné miesta v zdravotníctve, IT a stavebníctve.

Kabinet sa zhodol na predbežnom návrhu, ktorý by potenciálnym prisťahovalcom z krajín mimo EÚ pomohol získať uznanie ich zručností a kvalifikácií a znížiť byrokratické prekážky, ako napríklad jazykové požiadavky, v niektorých sektoroch.

Majú čo ponúknuť

Minister práce Hubertus Heil uviedol, že okrem poskytovania väčšieho množstva jazykových školení v zahraničí musí Nemecko urobiť viac, aby zdôraznilo, čo môže ponúknuť, ak chce súťažiť s inými krajinami o kvalifikovaných pracovníkov. „Máme čo ponúknuť, máme skvelé pracovné miesta a musíme posilniť tento imidž v zahraničí,“ povedal. Je v záujme Nemecka prezentovať sa ako kozmopolitná spoločnosť, ktorá je ústretová k imigrantom, dodal.

Návrh musí ešte prediskutovať parlament a následne poslanci musia schváliť reformu imigračného zákona.

Viac k témam: Imigrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda chce uvoľniť pravidlá vstupu do krajiny pre kvalifikovaných pracovníkov zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Jeden komentár

  1. za posladnych 6o rokov najskor Turci v Nemecku otrocili, potom Juhoši, potom otroci z byvalych socialistickych statov a teraz z celeho sveta a nemci robit nabudu ani za pana Boha…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *