Home / šport / Marinov si na MS vystrieľal striebro a vytvoril nový svetový rekord, medaily si odniesli aj ďalší Slováci

Marinov si na MS vystrieľal striebro a vytvoril nový svetový rekord, medaily si odniesli aj ďalší Slováci

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Filip Marinov získal vo štvrtok striebornú medailu v disciplíne paratrap na majstrovstvách sveta v športovej parastreľbe v Al Aine v Spojených arabských emirátoch, vo finále trafil 41 terčov.

Z kvalifikácie postúpil ako najlepší a vytvoril nový svetový rekord, keď zostrelil 119 zo 125 terčov. Marinov už má v tomto roku na konte zlato z európskeho šampionátu v talianskom Lonate.

Štyri cenné kovy

Slovenská výprava zaznamenala na MS 2022 v športovej parastreľbe už štyri cenné kovy. Veronika Vadovičová vybojovala zlaté medaily vo vzduchovej puške v ľahu aj v stoji a Radoslav Malenovský získal striebro v malorážke 3×40 mužov, obaja už majú miestenky na PH 2024 v Paríži.

V SAE štartujú zo Slovákov ešte Štefan Kopčík a Kristína Funková.

Bronz z parastolného tenisu

Na MS v parastolnom tenise v španielskej Granade majú Slováci istotu troch bronzových medailí. O tú prvú sa postarali Ján Riapoš a Martin Ludrovský vo štvorhre mužov, Riapoš má už istú ďalšiu vďaka postupu do semifinále dvojhry mužov.

Vo štvrtok zdolal vo štvrťfinále Čecha Jiřího Suchánka 3:1 a v piatok zabojuje o postup do finále proti Poliakovi Rafalovi Czuperovi (17.30 h). Na svojom ôsmom svetovom šampionáte v kariére získal piaty a šiesty cenný kov (2 zlaté, 4 bronzové).

Alena Kánová vo štvrtok vybojovala pre Slovensko tretí bronz v Granade, v semifinále dvojhry žien podľahla Chorvátke Andele Mužiničovej 1:3. Medailu získavajú na šampionáte aj zdolaní semifinalisti.

Viac k témam: MS v športovej parastreľbe
Zdroj: Webnoviny.sk – Marinov si na MS vystrieľal striebro a vytvoril nový svetový rekord, medaily si odniesli aj ďalší Slováci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Bostonskom maratóne už budú môcť súťažiť aj nebinárni športovci, ku kolónke pohlavie sa pridala tretia možnosť

Bostonský maratón je naplánovaný na 17. apríla 2023 a očakáva sa na ňom účasť asi 30-tisíc bežcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *