Home / SLOVENSKO / SaS podporí novelu o predčasných voľbách. Sulík však nevie, „čo tam hrajú, čo tam pečú“ (video)

SaS podporí novelu o predčasných voľbách. Sulík však nevie, „čo tam hrajú, čo tam pečú“ (video)

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporí novelu Ústavy SR o predčasných voľbách v druhom čítaní. Povedal to predseda SaS Richard Sulík v piatok na tlačovej konferencii.

„Novelu Ústavy sme podporili v prvom čítaní. Na novembrovej schôdzi sa malo hlasovať o druhom čítaní, avšak šéf Národnej rady SR (NR SR) novelu odsunul na ďalšiu riadnu decembrovú schôdzu. Neviem, čo tam hrajú, čo tam pečú,“ uviedol Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Návrh na zmenu ústavnoprávneho zákona do parlamentu predložili Tomáš Taraba a poslanci Štefan Kuffa i Filip Kuffa (obaja Život-NS). V návrhu požadujú doplniť možnosť zániku poslaneckého mandátu v NR SR. Ďalším cieľom a poslaním je podľa navrhovateľov zabrániť dvojtvárnosti právneho stavu.

„Poslanci prijatím zmeny v zákone odstránia právnu neistotu vyvolávajúcu pochybnosti. Taktiež nebudú vznikať obštrukcie pripomienkovaním zákona na každej možnej inštitúcii,“ tvrdia predkladatelia.

Viac k témam: Predčasné voľby, Ústava SR, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS podporí novelu o predčasných voľbách. Sulík však nevie, „čo tam hrajú, čo tam pečú“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 14. do 21. februára na reprezentatívnej vzorke 1025 respondentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *