Home / SLOVENSKO / Mikulcovo ministerstvo pripravilo viacero scenárov k situácii na hraniciach, Heger sa preto stretne s Fialom

Mikulcovo ministerstvo pripravilo viacero scenárov k situácii na hraniciach, Heger sa preto stretne s Fialom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR v súvislosti s migráciou predstavilo viacero scenárov, týkajúcich sa najmä vonkajšej hranice Schengenu. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) to povedal po rokovaní riadnej štandardnej bezpečnostnej rady.

Ide o posilnenie zmiešaných medzinárodných hliadok a zvýšenú prítomnosť Frontexu na srbsko-maďarskej hranici. Doplnil, že požiadal českého premiéra Petra Fialu o stretnutie, ktoré by sa malo uskutočniť vo štvrtok vo večerných hodinách.

V rámci stretnutia mu plánuje predstaviť návrhy riešení. To, čo sa aktuálne deje na slovenskej hranici s Českom, podľa Hegera rozhodne nie je štandard a nemožno takto pokračovať ďalej, keďže sme súčasťou Schengenu.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Hraničné kontroly, Migračná vlna, Nelegálna migrácia, Schengen, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulcovo ministerstvo pripravilo viacero scenárov k situácii na hraniciach, Heger sa preto stretne s Fialom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Jeden komentár

  1. kedy sa slovenska vlada preberie z hlbokeho spanku aby si vsimla, ze mnohe staty patriace do Schengenu si riesia problemy sami za seba a kaslu na nejaky Schengen…budicek…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *