Home / SVET / Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo Antarktídy

Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo Antarktídy

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko a Čína opäť zablokovali plány podporované Európskou úniou, Spojenými štátmi a ďalšími 23 krajinami na ochranu pred nadmerným rybolovom v troch rozsiahlych úsekov oceánu okolo Antarktídy.

Ochranári však uviedli, že dvojtýždňové medzinárodné stretnutie o budúcnosti nedotknutých vôd Antarktídy, ktoré sa skončilo v piatok v Austrálii, prinieslo určité pozitíva.

Tie zahŕňali dohodu o nových ochranných opatreniach pre lov pancieroviek antarktických a záväzok stretnúť sa budúci rok v Čile, aby zúčastnené strany ďalej prediskutovali návrh nových chránených morských lokalít, ktoré by spolu pokryli pás oceánu väčší ako India.

Mnohé štáty sú frustrované z toho, že Rusko a v menšej miere i Čína dokážu vetovať návrhy, keďže pravidlá skupiny vyžadujú, aby pred prijatím opatrení bol dosiahnutý konsenzus. Spojené štáty tvrdia, že sa snažia nájsť spoločnú reč s Čínou, no podľa Washingtonu konanie Ruska podkopáva skupinu.

Viac k témam: Antarktída, rybolov
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo Antarktídy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *