Home / EKONOMIKA / Poisťovníctvo / Sociálna poisťovňa organizuje v Nitre medzinárodné poradenské dni o dôchodkoch

Sociálna poisťovňa organizuje v Nitre medzinárodné poradenské dni o dôchodkoch

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa pravidelne organizuje medzinárodné poradenské dni, ktoré sú zamerané na pomoc pri riešení problémov poistencov v ich dôchodkových záležitostiach. Poistenci a poberatelia dôchodkových dávok, ktorí pracujú alebo pracovali na Slovensku, v Nemecku a v Rakúsku a získali obdobia poistenia podľa právnych predpisov týchto krajín, budú mať v dňoch 8. až 10. novembra možnosť získať dôležité informácie o svojich dôchodkoch v Nitre. Ak majú o poradenstvo záujem, môžu sa vopred prihlásiť telefonicky alebo mailom. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Záujemcovia si môžu dohodnúť termín stretnutia s odborníkmi telefonicky alebo mailom. Prednosť budú mať vopred objednaní klienti. Bezplatné poradenstvo však poisťovňa poskytne všetkým záujemcom. Pri telefonickom alebo e-mailovom objednávaní je potrebné uviesť svoje meno, priezvisko, rodné číslo a číslo nemeckého či rakúskeho poistenia. V prípade, že ide o pozostalostnú dávku, treba uviesť aj údaje o zomretom poistencovi.

Viac k témam: Poradenstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa organizuje v Nitre medzinárodné poradenské dni o dôchodkoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Študenti a dôchodcovia pracujúci na dohodu sa z hľadiska dôchodkového poistenia od nového roka stanú zamestnancami

Status zamestnanca získajú bez ohľadu na to, či im z príslušnej dohody plynie právo na pravidelný mesačný príjem alebo nepravidelný príjem, resp. či od 1. januára 2023 študent alebo dôchodca využije právo určiť dohodu na účely uplatnenia odvodovej odpočítateľnej položky alebo nie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *