Home / SLOVENSKO / Ranná nehoda si v Rožňave vyžiadala život chodca, stál pri ceste

Ranná nehoda si v Rožňave vyžiadala život chodca, stál pri ceste

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Život chodca si v sobotu 29. októbra v ranných hodinách vyžiadala vážna dopravná nehoda na Košickej ulici v meste Rožňava. Vodič z okresu Rožňava viedol osobné motorové vozidlo zn. BMW po Košickej ulici v smere jazdy od Šafárikovej ulice na mesto Košice.

Vodič z doposiaľ nezistených okolností narazil do 57-ročného chodca stojaceho pri ceste. Chodec pri zrážke utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Vodičovi na mieste urobili dychovú skúšku s negatívnym výsledkom a na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok mu bol odobratý biologický materiál. Vodičovi bol mieste zadržaný vodičský preukaz.

To, či bol pod vplyvom alkoholu nebohý chodec, bude zistené pri pitve. Vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave.

V tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie informácie, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, Zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Ranná nehoda si v Rožňave vyžiadala život chodca, stál pri ceste © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *