Home / SLOVENSKO / Šéf Trnavskej asociácie sluchovo postihnutých vyliezol na strechu župného úradu a žiadal lepšie podmienky pre nepočujúcich

Šéf Trnavskej asociácie sluchovo postihnutých vyliezol na strechu župného úradu a žiadal lepšie podmienky pre nepočujúcich

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – O predvolebný rozruch v Trnave sa postaral nepočujúci Jaroslav Cehlárik, ktorý v utorok popoludní vyliezol na strechu Úradu Trnavského samosprávneho kraja a žiadal ďalšie peniaze na zlepšenie podmienok pre nepočujúcich.

Zamestnanci úradu v obave o jeho bezpečnosť privolali zásahovú jednotku súkromnej bezpečnostnej služby a volali aj políciu.

Na župu má niekoľko požiadaviek

Cehlárik, ktorý šéfuje Trnavskej asociácii sluchovo postihnutých, sa touto formou dožadoval stretnutia s trnavským županom Jozefom Viskupičom.

Po sprostredkovaní informácie, že Viskupič nie je v úrade prítomný, súhlasil so stretnutím s predstaviteľmi úradu a zo strechy zliezol.

Cehlárik žiada takú spoluprácu s Trnavským samosprávnym krajom, ktorej výsledkom by bola obojstranná spokojnosť.

Okrem iného žiada zvýšenie odmien pre tlmočníkov slovenského posunkového jazyka, peniaze na prevádzku online tlmočenia, peniaze na služobné autá pre tlmočníkov a má aj niekoľko ďalších požiadaviek.

Vzdal sa v prospech Viskupiča

Jaroslav Cehlárik bol pred piatimi rokmi prvým nepočujúcim kandidátom na post župana v rámci celého Slovenska. Krátko pred voľbami sa kandidatúry vzdal v prospech terajšieho župana Jozefa Viskupiča.

Vedenie Trnavského samosprávneho kraja podľa Natálie Petkáčovej z odboru komunikácie oznámilo ešte pred utorkovým protestom Jaroslavovi Cehlárikovi záujem pokračovať v dialógu s jeho organizáciou s cieľom zvýšiť dostupnosť tlmočníckej služby a zlepšiť kvalitu života sluchovo znevýhodnených v Trnavskom kraji.

„Napriek tomu J. Cehlárik zvolil nešťastný spôsob komunikácie a rozhodol sa presadzovať svoje požiadavky extrémnym spôsobom. Následne akceptoval ponuku na rokovanie s vedením župy, ktorého výsledkom bola dohoda na pokračovaní dialógu a hľadaní spoločných riešení,“ uviedla Petkáčová.

Asociácii zadotovali elektromobil

Ako dodala, kraj v porovnaní s rokom 2017 zvýšil hodinovú sadzbu na poskytovanie tlmočníckej služby o 100 %, konkrétne zo 6 eur na 12 eur.

Financuje pritom približne štvornásobok počtu hodín poskytovania tlmočníckej služby v porovnaní s inými krajmi. Okrem toho poskytol Trnavskej asociácii sluchovo postihnutých dotáciu vo výške 30-tisíc eur na nákup elektromobilu.

Viac k témam: Nepočujúci, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Trnavskej asociácie sluchovo postihnutých vyliezol na strechu župného úradu a žiadal lepšie podmienky pre nepočujúcich © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *