Home / SLOVENSKO / V kauze prípravy vrážd troch prokurátorov sa bude rozhodovať o treste pre Szabóa

V kauze prípravy vrážd troch prokurátorov sa bude rozhodovať o treste pre Szabóa

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku by sa v utorok 25. októbra mal zaoberať dokazovaním v súvislosti s uložením trestu pre bývalého policajta Tomáša Szabóa v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Szabó totiž vo veci prípravy vrážd priznal vinu, súd ho preto v júni tohto roku vyčlenil na samostatné konanie z procesu spojeného aj s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka.

V kauze vraždy investigatívneho novinára je Szabó už právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, pričom bol uznaný za vinného aj za podiel na vražde kolárovského podnikateľa Petra Molnára. V týchto prípadoch pôvodne vinu odmietal.

V kauze prípravy vrážd prokurátorov zase pôvodne nechcel vypovedať, neskôr názor zmenil. Súd mal o treste pre Szabóa rozhodovať už koncom septembra, pojednávanie však bolo zrušené pre práceneschopnosť predsedníčky senátu.

Zároveň už v pondelok 24. októbra pokračuje spojený proces vo veci vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov. Okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej tam obžalobe čelia aj Dušan Kracina a Darko D.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdny proces
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze prípravy vrážd troch prokurátorov sa bude rozhodovať o treste pre Szabóa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *