Home / SVET / Útoky Rusov odstrihli od elektriny milióny domácností, Ukrajinci im však zničili 18 striel s plochou dráhou letu

Útoky Rusov odstrihli od elektriny milióny domácností, Ukrajinci im však zničili 18 striel s plochou dráhou letu

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda tvrdí, že počas série ruských útokov na energetickú infraštruktúru v sobotu ráno zničila 18 striel s plochou dráhou letu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Letectvo, protilietadlové raketové jednotky a mobilné palebné skupiny zničili 18 nepriateľských striel s plochou dráhou letu,“ uviedli ukrajinské vzdušné sily. Ako tiež uviedli, Rusi z lodí v Čiernom mori 16-krát odpálili strely Kalibr. Informuje o tom spravodajský portál CNN, ktorý upozorňuje, že tieto tvrdenia sa nedali nezávisle potvrdiť.
Sily protivzdušnej obrany v sobotu zostrelili niekoľko rakiet letiacich na Kyjev, informoval v samostatnom vyhlásení starosta ukrajinskej metropoly Vitalij Kličko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Mnoho ľudí ostalo bez elektriny

Séria ruských útokov naprieč Ukrajinou zanechala mnoho obyvateľov bez elektriny, a to napríklad v mestách Odesa, Čerkasy, Kropyvnyckyj, Rivne, Chmeľnyckyj a Luck.
Celkovo tak v sobotu ostalo bez elektriny viac ako 1,4 milióna ukrajinských domácností. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent s odvolaním sa na zástupcu šéfa ukrajinského prezidentského úradu Kyryla Tymošenka.

Podľa Tymošenka útoky odstrihli od elektriny 672-tisíc domácností v Chmeľnyckej oblasti, 188 400 v Mykolajivskej oblasti, 102-tisíc vo Volynskej oblasti, 242-tisíc v Čerkaskej oblasti, 174 790 v Rivnenskej oblasti, 61 913 v Kirovohradksej oblasti a 10 500 v Odeskej oblasti. Vo všetkých oblastiach pokračujú opravy.

Rozsah škôd je vážny

Už skôr spoločnosť Ukrenergo, ktorá je prevádzkovateľom ukrajinskej elektrickej siete, informovala, že rozsah škôd je porovnateľný alebo by mohol aj prevýšiť dôsledky útokov z 10. až 12. októbra a v niektorých oblastiach zaviedla obmedzenia na dodávky elektriny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Útoky Rusov odstrihli od elektriny milióny domácností, Ukrajinci im však zničili 18 striel s plochou dráhou letu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas vojny na Ukrajine padlo už vyše 87-tisíc ruských vojakov, oznámil ukrajinský generálny štáb

Počas soboty zaznamenali ruské sily najväčšie straty v smere na Bachmut, Avdijivku a Lyman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *