Home / SVET / Nórska polícia zatkla ďalšieho Rusa, ktorý v krajine lietal s dronom, odfotil si letisko aj vojenský vrtuľník

Nórska polícia zatkla ďalšieho Rusa, ktorý v krajine lietal s dronom, odfotil si letisko aj vojenský vrtuľník

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Nórska polícia zatkla v piatok na letisku v meste Tromso Rusa a obvinila ho z lietania s dronom v krajine. V súčasnosti ruské spoločnosti a občania v Nórsku nemôžu prevádzkovať lietadlá, ani drony, keďže to zakazujú tamojšie sankčné zákony.

Je to pritom už druhé takéto zatknutie v jednom týždni. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Od 51-ročného muža polícia skonfiškovala veľké množstvo fotografického vybavenia vrátane dronu a niekoľkých pamäťových kariet.

„Medzi zadržaným materiálom, ktorý sme preskúmali, sme videli fotografie z letiska v Kirkenes a obrázky vrtuľníka Bell obranných síl,“ uviedol vo vyhlásení policajný prokurátor Jacob Bergh. Do prípadu je zapojená aj Nórska policajná bezpečnostná služba.

Obvinený sa priznal, že s dronom v Nórsku lietal. Polícii povedal, že do krajiny prišiel vo štvrtok cez hraničný priechod Storskog a smeroval na súostrovie Svalbard. Policajti uviedli, že žiadajú súd o zadržanie muža na štyri týždne.

Viac k témam: Dron
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórska polícia zatkla ďalšieho Rusa, ktorý v krajine lietal s dronom, odfotil si letisko aj vojenský vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bachmut je čoraz viac izolovaný, tvrdia Briti. Vagnerovci pravdepodobne obsadili cestu spájajúcu mesto so Siverskom

Dve hlavné cesty do mesta, ktoré kontrolujú ukrajinskí obrancovia, sú teraz pravdepodobne ohrozené priamou paľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *