Home / SVET / USA pošlú na Ukrajinu ďalšiu vojenskú pomoc, ide o reakciu na bezprecedentné útoky ruskej armády na civilné obyvateľstvo

USA pošlú na Ukrajinu ďalšiu vojenskú pomoc, ide o reakciu na bezprecedentné útoky ruskej armády na civilné obyvateľstvo

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za zhruba 725 miliónov dolárov. Odkazujúc na nedávne ruské bombardovanie na ciele naprieč Ukrajinou a rastúce dôkazy „o zverstvách ruských síl“ americký minister zahraničia Antony Blinken v piatok večer oznámil, že Pentagon poskytne zbrane, muníciu a vybavenie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vojenská pomoc pre Ukrajinu sa tak od začiatku Bidenovej vlády vyšplhala na viac ako 18,3 miliardy dolárov,“ doplnil Blinken. Informuje o tom televízia CNN.

Pentagon priblížil, že ďalší balík pomoci bude zahŕňať dodatočnú muníciu pre systémy HIMARS, delostreleckú muníciu, mínovú muníciu pre húfnice, protitankové zbrane, riadené strely, vojenské terénne vozidlá, malé zbrane a muníciu do malých zbraní, ako aj zdravotné vybavenie.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – USA pošlú na Ukrajinu ďalšiu vojenskú pomoc, ide o reakciu na bezprecedentné útoky ruskej armády na civilné obyvateľstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas vojny na Ukrajine padlo už vyše 87-tisíc ruských vojakov, oznámil ukrajinský generálny štáb

Počas soboty zaznamenali ruské sily najväčšie straty v smere na Bachmut, Avdijivku a Lyman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *