Home / SLOVENSKO / Do leopoldovskej väznice smeroval kontraband drog, v putách kriminalistov skončili aj zamestnanci ústavu

Do leopoldovskej väznice smeroval kontraband drog, v putách kriminalistov skončili aj zamestnanci ústavu

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ Trnava a Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) zabránili prieniku omamných a psychotropných látok do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a ústavu na výkon väzby v Leopoldove.

Drogy smerovali do väznice

Výsledkom spoločnej akcie je zatiaľ šesť zadržaných osôb a zaistené látky, ktoré vyhodnocujú kriminalistickí experti. Ako informovalo Ministerstvo spravodlivosti SR, operatívnou činnosťou boli zachytené informácie o podozreniach z obzvlášť závažného trestného činu drogového charakteru. Podozrenia smerovali nielen k odsúdeným, ale aj k civilným zamestnancom dodávateľov, ktorí pôsobia v areáli ústavu.

Spoločnú akciu polície a ZVJS ocenil aj minister spravodlivosti Viliam Karas. „Som veľmi rád, že v tomto prípade zafungovali potrebné kontrolné mechanizmy. Verím, že zbor príjme do budúcna potrebné opatrenia na ďalšie zníženie priestoru pre takúto kriminalitu, a to aj v ďalších objektoch po celom Slovensku,“ povedal minister spravodlivosti Viliam Karas.

Profesionálna práca kriminalistov

Generálny riaditeľ ZVJS Róbert Mudronček tiež ocenil profesionalitu kriminálnej polície z Trnavy, ktorá viedla k odhaleniu závažnej trestnej činnosti v prostredí väzenského zariadenia, od ktorého podľa neho celá spoločnosť očakáva, že bude bezpečné.

V súčasnosti sú vykonávané procesné úkony súvisiace s dokumentovaním dovozu a distribúcie zakázaných látok, predovšetkým omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov.

Viac k témam: Drogy, Omamné látky, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Do leopoldovskej väznice smeroval kontraband drog, v putách kriminalistov skončili aj zamestnanci ústavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

UNIQA prispela sumou 30 000 eur na psychoterapie detí, ktoré si to finančne nemôžu dovoliť

Podpora a pomoc UNIQA v oblasti duševného zdravia pokračuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *