Home / SVET / Rusi budú musieť začať zvažovať každý útok, rakety sa im postupne míňajú a nové nemajú z čoho vyrobiť

Rusi budú musieť začať zvažovať každý útok, rakety sa im postupne míňajú a nové nemajú z čoho vyrobiť

14.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine použilo viac ako dve tretiny vysoko presných rakiet, ktoré malo k dispozícii pred inváziou.

Problematická výroba rakiet

Ako referuje web nv.ua, povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Z celkového množstva, ktoré malo Rusko pred totálnou inváziou na Ukrajinu, zostáva len 25 až 28 % vysoko presných rakiet,“ povedal Danilov s odvolaním sa na informácie ukrajinskej rozviedky. Dodal, že čas, keď Rusko nebude môcť použiť tieto rakety, „sa už blíži“.

Ak by Rusko chcelo pokračovať v útokoch, aké predviedlo v pondelok, keď sa zameralo na ciele po celej Ukrajine, muselo by zvýšiť svoju výrobu rakiet o viac ako 20 percent. To je pre Rusko problematické vzhľadom na sankcie a nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily.

Obnova zničenej infraštruktúry

Danilov taktiež poznamenal, že Krymský most je nepovolená stavba, ktorú podľa zákonov Ukrajiny bude musieť Rusko skôr či neskôr odstrániť na vlastné náklady.

Pristavil sa taktiež pri správach o tom, že Rusi tento týždeň zasiahli asi tretinu ukrajinskej energetickej infraštruktúry. „Chcel by som poznamenať, že údaje ministra energetiky Hermana Haluščenka o 30 % sú úplne nesprávne. A nie je to pravda. Všetko, čo sa dalo opraviť, sme už dali do poriadku. Netreba strašiť obyvateľstvo, že nemáme 30 % našej energetickej kapacity, pretože to nie je pravda,“ skonštatoval.

Rusi podľa neho plánovali zničiť 30 % ukrajinskej energetickej infraštruktúry tak, aby nefungovala. „Dnes je však takmer všade obnovená, dodávky energie boli obnovené na všetkých územiach,“ poznamenal Danilov.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi budú musieť začať zvažovať každý útok, rakety sa im postupne míňajú a nové nemajú z čoho vyrobiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *