Home / SVET / Naď a ďalší ministri obrany štátov NATO sa v Bruseli zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej

Naď a ďalší ministri obrany štátov NATO sa v Bruseli zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej

14.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ministri obrany členských krajín NATO sa stretli na rokovaniach v Bruseli, aby opäť otvorili otázky pomoci Ukrajine proti agresii Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rokovania prebiehali v tzv. formáte Ramstein, čo predstavuje celkovo vyše 50 krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Švédsko a Fínsko. Informovalo o tom Ministerstvo obrany SR na svojej sociálnej sieti.

„Hľadali sme spoločné cesty na posilnenie obrany východného krídla NATO vrátane SR. Hovorili sme tiež o vývoji situácie na Ukrajine, informácie nám sprostredkoval priamo ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Identifikovali sme ďalšie oblasti, v ktorých vieme byť pre Ukrajinu nápomocní. Všetky krajiny sme sa zhodli, že budeme naďalej pomáhať na politickej, humanitárnej, ekonomickej a vojenskej úrovni,“ uviedol na svojej sociálnej sieti šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Slovensko taktiež vyjadrilo záujem pripojiť sa k iniciatíve Nemecka, ktorá hovorí o spoločnom európskom systéme protivzdušnej obrany. „Ide o veľmi ambiciózny projekt, ktorého cieľom je posilnenie obranných kapacít, a to s dôrazom na východné krídlo Aliancie,“ vysvetlil Naď.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď a ďalší ministri obrany štátov NATO sa v Bruseli zhodli, že budú Ukrajine pomáhať aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *