Home / SVET / Ukrajinskí vojaci oslobodili za mesiac viac ako 600 obcí, v Charkovskej oblasti postúpili najhlbšie

Ukrajinskí vojaci oslobodili za mesiac viac ako 600 obcí, v Charkovskej oblasti postúpili najhlbšie

14.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ozbrojené sily oslobodili za uplynulý mesiac viac ako 600 obcí vrátane 75 vo vysoko strategickej Chersonskej oblasti. Uviedlo to ukrajinské ministerstvo pre reintegráciu dočasne okupovaných území, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Charkovskej oblasti, kde ukrajinské sily postúpili hlboko za ruské línie, oslobodili podľa ministerstva 502 obcí. Ďalších 43 oslobodili v Doneckej oblasti a sedem v Luhanskej oblasti.

Chersonskú, Doneckú a Luhanskú oblasť, rovnako ako Záporožskú oblasť, v septembri anektovala Moskva, keď ukrajinské sily rýchlo pokročili so svojou protiofenzívou. Kyjev a Západ anexie odsúdili ako ilegálne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Donecká ľudová republika, Kyjev, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci oslobodili za mesiac viac ako 600 obcí, v Charkovskej oblasti postúpili najhlbšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *