Home / SLOVENSKO / Kuracie mäso zo známeho reťazca je výlučne slovenského a českého pôvodu

Kuracie mäso zo známeho reťazca je výlučne slovenského a českého pôvodu

14.10.2022 (Webnoviny.sk) – Pri nákupe kuracieho mäsa väčšina ľudí sleduje dva faktory – cenu a spoľahlivý zdroj. Kaufland ho vo svojich predajniach po celom Slovensku dlhodobo ponúka od overených slovenských a českých dodávateľov, ktorí garantujú 100 % kvalitu svojich mäsových výrobkov za výhodnú cenu.

Vzhľadom na opakujúce sa problémy s dovážaným mäsom, napríklad zo susedného Poľska, je prirodzené, že sa čoraz viac nakupujúcich zaujíma o pôvod mäsových produktov, hoci to v čase zvyšujúcich sa cien za potraviny môže byť náročné. V Kauflande sa kompromisy medzi kvalitou kuracieho mäsa a výhodnou cenou nerobia.

„Napriek náročnejšiemu obdobiu neustále dbáme na vysokú kvalitu všetkých našich produktov. Na našich tradičných dodávateľov mäsa sa môžeme absolútne spoľahnúť, preto nepotrebujeme hľadať iné zdroje. Zákazník si tak môže byť istý, že okrem skutočne výhodných cien nájde v našich chladničkách a na pultoch kuracie mäso pochádzajúce výlučne zo Slovenska a Čiech,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Jeho slová potvrdzuje aj odborný nákupca hydiny pre spoločnosť Kaufland Slovensko, Igor Gábriš: „Naši dodávatelia musia na svojich výrobkoch uvádzať pôvod kuracieho mäsa a zároveň garantujú výlučne surovinu z vlastných chovov, alebo od zmluvných slovenských a českých farmárov. Toto opatrenie podlieha nepretržitej kontrole veterinárnej správy.“

Pri nákupe mäsa je potrebné všímať si údaje ohľadne chovu, porážky, pôvodu a balenia suroviny. Dobrou pomôckou je takzvaný veterinárny ovál, v ktorom sa uvádza skratka krajiny, napríklad SK alebo CZ. Spoločnosť Kaufland odoberá kuracie mäso od slovenských a českých dodávateľov, ktorí musia spĺňať veľmi prísne medzinárodné certifikáty IFS a BRC. „Každá porážka má štátny veterinárny dozor, ktorý na celý proces nepretržite dohliada,“ spresňuje I. Gábriš.

Kvalita života zvieraťa, vrátane vhodného krmiva a dobrých životných podmienok, výrazne vplýva na kvalitu koncového produktu. Podľa odborníka je prirodzené, že pri nevyhovujúcej kvalite kŕmnych zmesí má následná konzumácia negatívny vplyv na ľudské zdravie.

Pri nákupe lokálneho kuracieho mäsa K-Purland od slovenských a českých farmárov sa zákazníci môžu spoľahnúť na prísne hygienické štandardy, ktoré často presahujú bežné trhové podmienky. Kaufland pravidelne kontroluje pôvod, čerstvosť, porciovanie a spätnú dosledovateľnosť výrobkov.

„Naši zákazníci nemusia za nízkymi cenami hľadať nekvalitu, práve naopak. Všetky výrobky podliehajú prísnym kontrolám kvality, aby sme si boli istí, že škodliviny nie sú súčasťou jedálnička našich zákazníkov, ale ani zvierat, ktoré naši dodávatelia chovajú,“ dodáva na záver S. Machajdík, Kaufland Slovensko.

Informačný servis

Viac k témam: kuracie mäso, Mäso, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuracie mäso zo známeho reťazca je výlučne slovenského a českého pôvodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetko

Minister financií predpokladá, že v SaS sa nájdu poslanci, ktorí štátny rozpočet podporia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *