Home / SVET / Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu a vykonala prelety bojovými lietadlami pri hraniciach s Južnou Kóreou

Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu a vykonala prelety bojovými lietadlami pri hraniciach s Južnou Kóreou

13.10.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl oznámil, že raketu odpálila skôr v piatok ráno (miestneho času, pozn. red.) smerom k východným vodám, ale podrobnosti ako ďaleko letela, neposkytol.

O možnom odpálení severokórejskej rakety informovalo aj japonské ministerstvo obrany a úrad japonského premiéra. Je to ďalší z početných raketových testov, ktoré Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vykonala za ostatné týždne.

Vo štvrtok Pchjongjang informoval, že vodca Kim Čong-un dohliadal na testy striel s plochou dráhu letu na dlhé vzdialenosti, ktoré úspešne ukázali rozširujúce sa schopnosti severokórejskej armády na jadrové údery. KĽDR tento rok vykonala rekordné množstvo testov zbraní.

Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl tiež uviedol, že KĽDR vykonala zo štvrtka na piatok prelety bojovými lietadlami pri spoločných hraniciach, na čo reagovali vyslaním vlastných stíhačiek a iných lietadiel.

Viac k témam: Balistická raketa, Balistické strely
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú strelu a vykonala prelety bojovými lietadlami pri hraniciach s Južnou Kóreou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Z Odesy vyplávali lode s 336-tisíc tonami poľnohospodárskych produktov v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“

Od začiatku implementácie tejto „obilnej iniciatívy" dostal svet 13 miliónov ton ukrajinských potravín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *